Trwa ładowanie...

Sondaż. Jarosław Kaczyński z czerwoną kartką. Prezes źle oceniony

Jarosław Kaczyński został słabo oceniony - wynika z sondażu, przygotowanego dla Rzeczpospolitej. Większość respondentów chce, aby prezes PiS nie pełnił już funkcji wicepremiera. Czy lider PiS przejmie się wynikami?

Share
Jarosław Kaczyński słabo oceniony w sondażu
Jarosław Kaczyński słabo oceniony w sondażu Źródło: PAP, fot: Mateusz Marek
d3fn806

57, 3 proc. respondentów odpowiedziało "tak" na pytanie: "Czy Pani/Pana zdaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien przestać pełnić funkcję wicepremiera?".

Z sondażu SW Research dla rp.pl wynika, że lidera PiS na stanowisku wicepremiera popiera 21,7 proc. badanych. Oni wskazali odpowiedź "nie".

15,3 proc. ankietowanych przekazało, że w tym temacie nie ma zdania. Natomiast 5,7 proc. respondentów nie wiedziało o tym, że Jarosław Kaczyński jest wicepremierem - wynika z sondażu dla rp.pl.

d3fn806

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński stanowisko wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych objął 6 października 2020 roku.

Oprócz tego Jarosław Kaczyński jest liderem Prawa i Sprawiedliwości. Stoi także na czele Zjednoczonej Prawicy.

Zobacz też: "LexTVN" do śmietnika? Senator PiS: lepiej spuścić zasłonę milczenia

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu?

Kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia, że Jarosław Kaczyński jesienią odejdzie z rządu. Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że tak się jednak nie stanie.

d3fn806

- Prezes Kaczyński zawsze może odejść z rządu, jeśli podejmie taką decyzję. Sam zresztą o tym mówił w jednym z wywiadów - że będzie taki moment, kiedy będzie chciał skupić się na kierowaniu partią i przygotowywaniu jej do wyborów parlamentarnych. Ale to będzie przed wyborami - powiedział w rozmowie z WP Radosław Fogiel.

Z rozmów z politykami PiS wynika również, że Kaczyński nie opuści rządu jesienią. O tej decyzji miał przesądzić kryzys na granicy polsko-białoruskiej.

Źródło: rp.pl, WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fn806

Podziel się opinią

Share
d3fn806
d3fn806
Więcej tematów