Trwa ładowanie...
d424h1q

Jarosław Kaczyński weźmie udział w spotkaniu u premiera ws. Ukrainy i w posiedzeniu RBN

Prezes PiS Jarosław Kaczyński weźmie udział w niedzielnym spotkaniu polityków u premiera Donalda Tuska i w poniedziałkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - zapewnia rzecznik partii Adam Hofman.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d424h1q

- Sytuacja jest wyjątkowa. Liczymy na to, że rozmowa zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek będzie poważna - powiedział Hofman.

O zwołaniu RBN poinformował w sobotę wieczorem prezydent Bronisław Komorowski. Polska wystąpiła też do NATO o zwołanie w trybie pilnym Rady Północnoatlantyckiej.

Spotkanie ws. Ukrainy w KPRM odbędzie się w niedzielę w południe. Kaczyński będzie w nim uczestniczył razem z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim. Do tej pory Kaczyński nie uczestniczył w spotkaniach zwoływanych przez premiera, nie brał tez udział w posiedzeniach RBN.

d424h1q

Polskie władze oceniają, że sytuacja na Ukrainie jest poważna po tym, jak wyższa izba parlamentu Rosji zezwoliła w sobotę na użycie sił zbrojnych FR na terytorium Ukrainy. O zgodę zwrócił się prezydent Putin, uzasadniając to potrzebą normalizacji sytuacji społeczno-politycznej.

Premier w szerokim gronie polityków spotyka się po raz drugi. Poprzednio w spotkaniu w KPRM, które odbyło się 20 lutego, wzięli udział: b. prezydent Aleksander Kwaśniewski, b. premier Włodzimierz Cimoszewicz, lider PSL, wicepremier Janusz Piechociński, szef SLD Leszek Miller, lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk, wiceprezes PiS Adam Lipiński, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, b. minister spraw zagranicznych Adam Daniel Rotfeld oraz europosłowie: Michał Kamiński, Marek Siwiec, Paweł Zalewski, Paweł Kowal. Obecni byli również: wiceszef MSZ Piotr Serafin, b. szef PE Jerzy Buzek oraz Krzysztof Szczerski (PiS).

d424h1q

Podziel się opinią

Share
d424h1q
d424h1q
Więcej tematów