Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński w rządzie. Nieoficjalnie wiadomo, czym się zajmie

Odbyło się kolejne spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy. Pojawiły się nieoficjalne doniesienia co do przełomu i ustalonego porozumienia. Prezes PiS ma pojawić się w nowej roli.
Share
Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. Nieoficjalne informacje
Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński. Nieoficjalne informacjeŹródło: East News
d1i7qbr

Jarosław Kaczyński po raz kolejny spotkał się w środę wieczorem w Warszawie z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Miało dojść do porozumienia między politykami.

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu. Jarosław Kaczyński ma znaleźć się w rządzie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma uczestniczyć w posiedzeniach. Zostanie też szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA.

O porozumieniu między Kaczyńskim a Ziobrą pisaliśmy już wcześniej. Teraz pojawiły się nieoficjalne informacje, jakie zapadły ustalenia między politykami. Jak powiedział jeden z polityków PiS, "kolejny etap rozmów przyniósł ze strony Solidarnej Polski akceptację na dodatkowe elementy w zakresie projektów legislacyjnych. Przedmiotem rozmów były m.in. ustawy o ochronie zwierząt i o stanie wyższej konieczności w trakcie epidemii COVID-19".

d1i7qbr

Podczas spotkania omówiono też nową formułę funkcjonowania rządu po planowanej rekonstrukcji.

Polityk z otoczenia kierownictwa PiS przekazuje jednak, że nie można powiedzieć, by już zostało zawarte porozumienie. W czwartek wieczorem lub w piątek po południu ma się odbyć jeszcze spotkanie kierownictwa PiS.

Narada w PiS

Wiadomo, że wcześniej odbyła się narada w siedzibie partii na Nowogrodzkiej. Brali w niej udział premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz ministrowie. Po spotkaniu pojawił się komunikat rzeczniczki partii Anity Czerwińskiej.

d1i7qbr

- Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji. Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Jarosław Kaczyński premierem? Jasne wyniki sondażu

Pojawiały się także informacje, że Jarosław Kaczyński miałby zostać premierem rządu i zastąpić Mateusza Morawieckiego. W najnowszym sondażu wykonanym dla "Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster Mateusz Morawiecki jest jednak najczęściej typowanym politykiem prawicy na premiera po ewentualnej rekonstrukcji rządu. Aż 48 proc. ankietowanych widzi go na tym stanowisku. Jarosława Kaczyńskiego widzi w tej roli 29-proc. badanych.

d1i7qbr

Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1i7qbr

Podziel się opinią

Share
d1i7qbr
d1i7qbr
Więcej tematów