Trwa ładowanie...
ycipk-12ip2y

Jarosław Kaczyński w Mielcu. "Władza to jest miecz i wór"

- Miecz jest w Warszawie, ale wór jest w województwie, i to taki ciężki - powiedział w Mielcu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wsparł kandydata swojej partii na prezydenta podkarpackiego miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński zapewnił, że PiS jest "partią zgody"
Jarosław Kaczyński zapewnił, że PiS jest "partią zgody" (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
ycipk-12ip2y

- Ona pcha społeczne, gospodarczo i politycznie Polskę do przodu - powiedział Jarosław Kaczyński w Mielcu o idei realizowanej przez PiS. Zapewnił, że im więcej samorządów będzie się z nią utożsamiać, tym lepiej będzie dla kraju.

- Władza to jest miecz i wór. Miecz jest w Warszawie, ale wór jest w województwie, i to taki ciężki - powiedział. I przypomniał, że PiS chce, by PKB w Polsce było takie, jak np. w Niemczech.

ycipk-12ip2y

- Nawet dla ludzi w podeszłym wieku, takich jak ja, no jak Bóg pozwoli, to człowiek to jeszcze zobaczy - powiedział i zaznaczył, że "PiS nie jest partią żadnej wojny, wojny totalnej czy jakiejkolwiek”. - Jesteśmy partią zgody i chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur - powiedział.

Zobacz także: Sikorski: Modlę się o to, by w Polsce doszło jeszcze do starcia Tusk-Kaczyński

ycipk-12ip2y

I zaznaczył, że „wielu ludzi w końcu dojdzie do wniosku, że są oszukiwani, i przejdą na ich stronę”. - Poza tymi chorymi - dodał. Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Mielcu wsparł kandydata swojej partii Fryderyka Kapinosa na prezydenta miasta.

Podkreślił, że nie można dopuścić do władzy "starego układu" stojącego za kontrkandydatem PiS-u. - Jeżeliby tutaj ktoś był, zakradł się ktoś np. z "Gazety Wyborczej" czy TVN-u, to wiem od razu, co by powiedział: Kaczyński znów (mówi - red.) o przeszłości, o tej dawnej, 30 lat temu. Po prostu jest tak, że ta przeszłość jest jednocześnie przyszłością - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-12ip2y
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-12ip2y

ycipk-12ip2y
ycipk-12ip2y
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów