Trwa ładowanie...
d2tu0xb

Jarosław Kaczyński w Mielcu. "Władza to jest miecz i wór"

- Miecz jest w Warszawie, ale wór jest w województwie, i to taki ciężki - powiedział w Mielcu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wsparł kandydata swojej partii na prezydenta podkarpackiego miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński zapewnił, że PiS jest "partią zgody"
Jarosław Kaczyński zapewnił, że PiS jest "partią zgody" (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d2tu0xb

- Ona pcha społeczne, gospodarczo i politycznie Polskę do przodu - powiedział Jarosław Kaczyński w Mielcu o idei realizowanej przez PiS. Zapewnił, że im więcej samorządów będzie się z nią utożsamiać, tym lepiej będzie dla kraju.

- Władza to jest miecz i wór. Miecz jest w Warszawie, ale wór jest w województwie, i to taki ciężki - powiedział. I przypomniał, że PiS chce, by PKB w Polsce było takie, jak np. w Niemczech.

- Nawet dla ludzi w podeszłym wieku, takich jak ja, no jak Bóg pozwoli, to człowiek to jeszcze zobaczy - powiedział i zaznaczył, że "PiS nie jest partią żadnej wojny, wojny totalnej czy jakiejkolwiek”. - Jesteśmy partią zgody i chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur - powiedział.

d2tu0xb

Zobacz także: Sikorski: Modlę się o to, by w Polsce doszło jeszcze do starcia Tusk-Kaczyński

I zaznaczył, że „wielu ludzi w końcu dojdzie do wniosku, że są oszukiwani, i przejdą na ich stronę”. - Poza tymi chorymi - dodał. Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Mielcu wsparł kandydata swojej partii Fryderyka Kapinosa na prezydenta miasta.

d2tu0xb

Podkreślił, że nie można dopuścić do władzy "starego układu" stojącego za kontrkandydatem PiS-u. - Jeżeliby tutaj ktoś był, zakradł się ktoś np. z "Gazety Wyborczej" czy TVN-u, to wiem od razu, co by powiedział: Kaczyński znów (mówi - red.) o przeszłości, o tej dawnej, 30 lat temu. Po prostu jest tak, że ta przeszłość jest jednocześnie przyszłością - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tu0xb

Podziel się opinią

Share

d2tu0xb

d2tu0xb
Więcej tematów