Trwa ładowanie...
d3k9k9o

PiS świętuje wyborczy sukces. Kaczyński i Morawiecki z przekazem o jedności i ciężkiej pracy

PiS jest przekonane o sukcesie, jaki osiągnęła partia w wyborach samorządowych. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zwyciężyło w 9 sejmikach wojewódzkich, rządzić będzie w co najmniej 6. Nastroje w partii są bardzo dobre. PiS szykuje "imprezę" w niedzielny wieczór. – Jest co świętować – mówi nam polityk z Nowogrodzkiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński
Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński (PiS/Twitter, Fot: PiS/Twitter)
d3k9k9o

W najbliższą niedzielę wieczorem PiS organizuje konwencję wyborczą w Radomiu, na której podsumuje wybory samorządowe – dowiaduje się Wirtualna Polska.

– Prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki wystąpią z silnym przekazem o sukcesie całego obozu Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach - przede wszystkim w sejmikach i powiatach – mówi nam ważny polityk PiS.

Człowiek ze sztabu dorzuca, że będzie to "radosne świętowanie historycznego zwycięstwa". – Powiększyliśmy swoją reprezentację na wszystkich szczeblach samorządu – słyszymy.

Nasi rozmówcy nie ukrywają, że to PiS chce kontrolować przekaz o rezultacie wyborów w wymiarze ogólnokrajowym i nie oddawać pola przeciwnikom z Koalicji Obywatelskiej, którzy bazują na opowieści – prawdziwej skądinąd – o sukcesie Platformy i Nowoczesnej w miastach prezydenckich.

Wybrzmieć ma także przekaz o jedności i ciężkiej pracy, która stoi przed całym prawicowym obozem. – Nie spoczywamy na laurach, bo to dopiero początek wielkiej batalii wyborczej. Przed nami ogrom pracy, ciężka "orka", co cały czas podkreśla prezes Jarosław Kaczyński – tłumaczy nasz rozmówca.

d3k9k9o

Wszystkie ręce na pokład

Zamanifestowana jedność jest kluczowa o tyle, że już chwilę po ogłoszeniu nieoficjalnych jeszcze wyników exit poll, w mediach pojawiły się spekulacje o możliwych "rozliczeniach" w obozie władzy po kampanii. Mimo iż wynik PiS w wymiarze ogólnopolskim był niższy niż zakładano jeszcze kilka tygodni temu, to okazał się lepszy, niż obwieszczono to w wieczór wyborczy. Morale więc wzrosły, choć – jak twierdzą nasi rozmówcy – lekki niedosyt pozostał.

– Ale teraz wszystkie ręce na pokład, każdy dzień przynosi coraz lepsze wieści – zapewnia polityk PiS.

Podkreśla, że teraz duża odpowiedzialność spoczywa na barkach szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, który będzie negocjował koalicje po wyborach samorządowych – tak, by partia Kaczyńskiego mogła współrządzić w jak największej liczbie gmin, powiatów i sejmików.

Wybór Radomia jako miejsca, w którym PiS ma "świętować" sukces, nie jest przypadkowy – duże szanse, by zostać prezydentem tego miasta, ma Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

d3k9k9o

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów