Trwa ładowanie...
d1lx9nz

Jarosław Kaczyński vs Jarosław Gowin. Morawiecki wkracza do gry

Jarosław Kaczyński spotkał się z Jarosławem Gowinem na Nowogrodzkiej w Warszawie. Do siedziby PiS dotarł też Mateusz Morawiecki, który z Gowinem rozmawiał już wcześniej. Tematem rozmów ma być m.in. stanowisko dla lidera Porozumienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński a Jarosław Gowin. Mateusz Morawiecki dołączył do rozmów
Jarosław Kaczyński a Jarosław Gowin. Mateusz Morawiecki dołączył do rozmów (PAP, Fot: PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek)
d1lx9nz

Jarosław Kaczyński wezwał na rozmowy Jarosława Gowina. Tematem rozmów między liderem PiS a Porozumienia jest przyszłość Zjednoczonej Prawicy. Według źródeł RMF FM gra toczy się także o stanowisko dla Gowina w zrekonstruowanym rządzie.

Jarosław Kaczyński vs Jarosław Gowin. Mateusz Morawiecki w grze

Mateusz Morawiecki dotarł tam kilka minut po godzinie 16 we wtorek. Wszystko wskazuje na to, że dołączy on do trwających rozmów na linii Gowin-Kaczyński.

d1lx9nz

Morawiecki już wcześniej rozmawiał z Jarosławem Gowinem. Do spotkania doszło w poniedziałek. Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, w tym samym czasie trwała rozmowa ostatniej szansy pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro.

Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobrą

Jarosław Kaczyński a Zbigniew Ziobro. Rozmowy "ostatniej szansy"

Po obu spotkaniach Nowogrodzka nie informowała jednak o ustaleniach, które mogły zapaść w tracie tych rozmów.

d1lx9nz

Rozmowa pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Jarosławem Gowinem jest dosyć istotna, jednak najważniejsze ustalenia dotyczą osoby Zbigniewa Ziobry. To jego klub w całości sprzeciwia się poprawce mającej gwarantować bezkarność urzędnikom za decyzje, które podejmowali w pierwszym etapie walki z epidemią koronawirusa.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki czekają. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin muszą zdecydować

Solidarna Polska ze Zbigniewem Ziobro na czele sprzeciwia się także inicjatywie Jarosława Kaczyńskiego tzw. "Piątce dla zwierząt". Ustawa ma na celu ochronę praw zwierząt. Zdaniem Zbigniewa Ziobry nowe prawo mocno uderzy w branżę futrzarską, co mogłoby doprowadzić do utraty pracy nawet kilkunastu tysięcy osób.

Teraz czas na ruch Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. W tle istnieje groźba utworzenia rządu mniejszościowego przez PiS, jednak z ustaleń, do których dotarła Wirtualna Polska, wynika, że Jarosław Kaczyński rozpadu koalicji Zjednoczonej Prawicy nie bierze pod uwagę.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lx9nz

Podziel się opinią

Share
d1lx9nz
d1lx9nz
Więcej tematów