Trwa ładowanie...
d3g93oj

Jarosław Kaczyński udzielił poparcia Andrzejowi Sośnierzowi

Lider Prawa i Sprawiedliwości przybył w niedzielę do Katowic, aby oficjalnie poprzeć Andrzeja Sośnierza w drugiej turze wyborów prezydenckich. 30 listopada kandydat komitetu PiS-u zmierzy się z Marcinem Krupą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński udzielił poparcia Andrzejowi Sośnierzowi
(Facebook / Oficjalny Profil Andrzeja Sośnierza)
d3g93oj

W pierwszej turze wyborów na Andrzeja Sośnierza zagłosowało 22,09 proc. osób, czyli prawie 21 tys. katowiczan. Mimo że Sośnierz podaje się za bezpartyjnego, kandyduje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W niedzielę prezes partii udzielił mu oficjalnego poparcia.

- To jest po prostu bardzo dobra inwestycja dla Katowic. To jest droga do tego, żeby to miasto zaczęło być rządzone w sposób dynamiczny, z pomysłem, z planem, tak by te procesy regresywne, które dzisiaj następują na Śląsku - między innymi zmniejszanie się ilość ludności - zostały cofnięte - mówił w niedzielę Jarosław Kaczyński.

Lider PiS podkreślał tego dnia wielokrotnie, że Śląsk ma ogromny potencjał, ale nie jest on odpowiednio wykorzystywany. Sośnierz zaś odniósł się do wyników pierwszej tury i mówił, o tym, że "60 proc. mieszkańców Katowic chce zmiany władzy i chce zmiany układu, który rządzi Katowicami".

d3g93oj

Andrzej Sośnierz zasłynął w czasach, kiedy zarządzał Śląską Regionalną Kasą Chorych i wprowadził elektroniczną kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Obecnie pełni funkcję dyrektora Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie.

Ponadto był działaczem Platformy Obywatelskiej, PiS-u i Polska Jest Najważniejsza. Dziś znów mu bliżej do ugrupowania Kaczyńskiego, jednak zapewnia, że pozostanie bezpartyjny. W drugiej turze Sośnierz zmierzy się z Marcinem Krupą - obecnym wiceprezydentem Katowic, który startuje z komitetu Forum Samorządowe i Piotr Uszok. 16 listopada zdobył on 43,09 proc. poparcia.

d3g93oj

Podziel się opinią

Share
d3g93oj
d3g93oj
Więcej tematów