Trwa ładowanie...
Łukasz Szumowski

Jarosław Kaczyński stanął w obronie Łukasza Szumowskiego. Posłowie KO: "Minister wprowadza w błąd prezesa"

Łukasz Szumowski jest pod ostrzałem. Opozycja sprawdza, czy działał zgodnie z prawem. Posłowie KO rozpoczęli kontrolę poselską w Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zanim weszli do budynku, skomentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego, który zapewniał o uczciwości ministra zdrowia.

Share
Jarosław Kaczyński stanął w obronie Łukasza Szumowskiego. Posłowie KO: "Minister wprowadza w błąd prezesa"
Źródło: FORUM
d1shkso

Łukasz Szumowski może liczyć na wsparcie prezesa PiS. Jarosław Kaczyński bronił ministra zdrowia i odpierał zarzuty pod jego adresem. Posłowie Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że lider Prawa i Sprawiedliwości nie powiedział prawdy.

Michał Szczerba i Dariusz Joński rozmawiali z dziennikarzami, zanim weszli do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z kontrolą poselską. Przywołali słowa Kaczyńskiego, który zapewnił m.in., że funkcje jakie pełnił i pełni Szumowski nie pomogły firmie jego brata. Co więcej, powiedział, że w okresie rządów Platformy Obywatelskiej ta firma otrzymała znacznie więcej dotacji.

d1shkso

- To absolutna nieprawda - stwierdził Szczerba. Podkreślił, że "podmiot rodziny Szumowskich nie otrzymywał więcej dotacji, kiedy PiS był w opozycji". - Wszystkie projekty, w których występował, obejmowały kwotę 46 mln zł, a za rządów PiS - 140 mln - zaznaczył poseł KO.

Zobacz też: "Próba zniszczenia człowieka". Szef KPRM broni Łukasza Szumowskiego

- Prosimy, żeby minister Szumowski nie wprowadzał w błąd prezesa Kaczyńskiego - dodał Szczerba. Nie wyklucza, że lider PiS "sam wprowadza w błąd". - Na wszystko są dokumenty, Kaczyński powinien się z nimi zapoznać - mówili posłowie.

Zamieszanie wokół Łukasza Szumowskiego. "Skala problemu może być o wiele większa"

- Nie wiemy wszystkiego, dochodzą niepokojące wątki, musimy to sprawdzić. Jeśli wszystko okaże się prawdą, to skala problemu - nieprawidłowości i gigantycznego konfliktu interesów - jest o wiele większa - zaznaczył Joński.

d1shkso

Dopytywani o to, czy sprawa dotyczy samego ministra zdrowia, posłowie KO podkreślili, że chodzi o rodzinę Szumowskich.

- Byliśmy z premierem na pierwszej linii frontu walki z epidemią. Z perspektywy końcówki maja łatwo oceniać opozycji nasze decyzje - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Szumowski, pytany o zakup wadliwych maseczek ochronnych z Chin o wartości 5 mln zł.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1shkso

Podziel się opinią

Share
d1shkso
d1shkso
Więcej tematów