Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński przy laptopie. Zaskakujący ruch prezesa PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński należy do bardzo sumiennych posłów. Nawet ból po operacji nie powstrzymał go od pojawienia się na jednym z ważnych sejmowych posiedzeń. W środę jednak nie zjawił się na sali. Uczestniczył w obradach online.

Share
Jarosław Kaczyński przy laptopie. Zaskakujący ruch prezesa PiS
Źródło: Getty Images
d1peic3

Jarosław Kaczyński nie należy do zagorzałych fanów internetu. Jeszcze niedawno dość lekceważąco wypowiadał się na temat internautów "popijających piwko i oglądających rozbierane zdjęcia" (za co później przepraszał). Pandemia koronawirusa ma jednak wpływ także na lidera PiS - postanowił skorzystać z dobrodziejstw technologii.

"W dzisiejszym posiedzeniu Sejmu RP PJK uczestniczy elektronicznie. :)" - poinformował na swoim profilu na Twitterze Michał Moskal, dyrektor Biura Prezydialnego PiS, przewodniczący FM PiS w Warszawie i radny Dzielnicy Żoliborz.

Posłowie w Sejmie zajmują się w środę projektem ustawy w sprawie tak zwanej tarczy antykryzysowej 4.0. W projekcie zawarto między innymi przepisy zakładające pomoc w spłacie kredytów oraz zmiany dotyczące urlopów. Izba ma się też zająć wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

d1peic3

Wniosek o wotum nieufności dla Jacka Sasina złożyła Koalicja Obywatelska. We wniosku napisano, że jest on "wyrazem sprzeciwu wobec działań ministra, w szczególności w zakresie organizacji wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r.". "Działania podejmowane przez wicepremiera Jacka Sasina doprowadziły do absolutnego chaosu wyborczego, konstytucyjnego i demokratycznego w Polsce" - podkreślili autorzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d1peic3

Podziel się opinią

Share
d1peic3
d1peic3
Więcej tematów