Jarosław Kaczyński: premier Szydło nie zawiodła

- Polska sytuacja polityczna wymagała zdecydowania, premier Beata Szydło, mimo różnych nacisków, nie zawiodła - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premier, której podziękował za dotychczasowe dokonania rządu na jego dwulecie. Sama zainteresowana podziękowała już w poniedziałek za pośrednictwem Twittera. Przez niektórych zostało to odebrane jak pożegnanie. Nic dziwnego. Nawet niektórzy politycy PiS-u nie chcieli przesądzać, czy Szydło pozostanie na fotelu premiera i byli ostrożni w swoich przewidywaniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński podziękował Szydło, która, zdaniem prezesa PiS, pracowała "w trudnych warunkach"
Kaczyński podziękował Szydło, która, zdaniem prezesa PiS, pracowała "w trudnych warunkach" (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

"Za to Beato, że się tego podjęłaś"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że wszystkie przedsięwzięcia były prowadzone przez rząd Szydło z sukcesem. Podziękował premier Szydło za dotychczasową działalność jej rządu.

- Za to Beato, że się tego podjęłaś i że w trudnych warunkach to prowadziłaś, bo to jest sytuacja taka, że plany były wydawałoby się proste, opierały się o dobre diagnozy rzeczywistości i gdyby nie pewna specyfika sytuacji politycznej, to powinno to iść łatwo - powiedział Kaczyński.

WP

- Ta specyfika polskiej sytuacji politycznej, to jest totalna opozycja, która rzucała kłody pod nogi i która wymagała z naszej strony zarówno wielkiego opanowania, spokoju, ale także wymagała zdecydowania i zdecydowania także w różnego rodzaju trudnych momentach i tutaj chcę jeszcze raz podziękować, że pani premier pod różnymi naciskami będąca, nigdy w tych sytuacjach trudnych, zarówno z początku kadencji jak i tych późniejszych, nie zawiodła - mówił Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził również, że polityka międzynarodowa rządu Beaty Szydło - w przeciwieństwie do jego "totalnych przeciwników" - jest polityką podmiotową, zmierzającą do tego, by polska pozycja w świecie była silniejsza. Jak zaznaczył, obecnie rozpoczęło się tworzenie osi Północ-Południe.

WP

Prezes PiS podkreślił, że chodzi m.in. o budowę konstrukcji politycznych w Europie Środkowej i Wschodniej, które będą wzmacniać pozycję Polski na zasadzie synergii.

Dwa lata rządów PiS. Kaczyński: naprawa Polski wymaga więcej niż jednej kadencji

WP

"Dziękuję za wspólne dwa lata"

W poniedziałek Szydło podziękowała na Twitterze za dwa lata na stanowisku premiera. To "wystąpienie" premier zostało odebrane przez niektórych, jak pożegnanie. Takie spekulacje pojawiały się już od dłuższego czasu. Sama Szydło w jednym z ostanich wywiadów dla TV Republika zaprzeczała, że poda się do dymisji. - Nie jestem zmęczona i nie jestem wypalona - mówiła.

WP

"Dziękuję za wspólne dwa lata. Życzliwym za wsparcie, krytykom za motywację" - napisała Szydło, przypominając, że tego dnia przypada druga rocznica desygnowania jej na premiera przez prezydenta Andrzeja Dudę. "13 listopada 2015 Prezydent Andrzej Duda desygnował mnie na premiera. Dziękuję za wspólne dwa lata. Życzliwym za wsparcie, krytykom za motywację" - czytamy.

"Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo". Szydło podsumowuje dwa lata rządów PiS

WP

Źródło: WP, PAP, TVN24

Polub WP Wiadomości
WP
WP