Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński i Viktor Orban wystąpią publicznie razem w Polsce

• Obaj politycy wystąpią na zbliżającym się Forum Ekonomicznym w Krynicy

• W tym roku Kaczyński i Orban spotykali się już dwa razy, ale nieformalnie

• Spotkaniom nie towarzyszyły żadne oficjalne komunikaty

Share
Jarosław Kaczyński i Viktor Orban wystąpią publicznie razem w Polsce
Źródło: AFP, Fot: THIERRY CHARLIER
d2j8rn1

Były szef polskiego rządu Jarosław Kaczyński i węgierski premier Viktor Orbán wystąpią publicznie razem. Jak dowiedział się dziennik.pl, obaj politycy przedstawią swoje wizje dotyczące przyszłości Europy podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W tym roku obaj politycy spotykali się dwukrotnie. W styczniu w Niedzicy, a na początku sierpnia w Budapeszcie i Esztergom. Oba spotkanie miały charakter roboczy i nieformalny, bez oficjalnych komunikatów czy konferencji prasowych.

d2j8rn1

"Doświadczenie dyplomatyczne uczy, że tam, gdzie najmniej oficjalnej oprawy, tam rozmawia się o sprawach najistotniejszych" - pisał niedawno prof. Bogdan Góralczyk w komentarzu dla Wirtualnej Polski.

Jak zauważał, obok Jarosława Kaczyńskiego w tym roku byli już na Węgrzech wszyscy nasi najważniejsi politycy i dostojnicy państwowi, co świadczy o zawiązywaniu się osi Warszawa-Budapeszt.

Z kolei w ostatni piątek premier Węgier zawitał do Polski. Przyjechał na spotkanie państw Grupy Wyszehradzkiej z Angelą Merkel, na którym rozmawiano o przyszłości UE po Brexicie.

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój odbędzie się w dniach 6-8 września. "W ocenie jego uczestników jest najważniejszą konferencją gospodarczą w Europie Środkowej. To tu od ponad 20 lat spotykają się premierzy, przedstawiciele rządów państw europejskich, unijni decydenci, prezesi europejskich firm, eksperci i ekonomiści" - czytamy na stronie Forum.

d2j8rn1

Podziel się opinią

Share
d2j8rn1
d2j8rn1
Więcej tematów