Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin o wizycie Lecha Wałęsy w Sejmie. "Jego wypowiedzi służą upolitycznieniu protestu"

Wicepremier Jarosław Gowin uważa, że rząd PiS zrobił więcej dla niepełnosprawnych niż jakakolwiek ekipa po 1989 r. Twierdzi też, że Lech Wałęsa podczas spotkania z protestującymi "skupił się tylko na sobie".

Share
Jarosław Gowin o wizycie Lecha Wałęsy w Sejmie. "Jego wypowiedzi służą upolitycznieniu protestu"
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d2eb029

Minister nauki i szkolnictwa wyższego jest zdania, że poniedziałkowa wizyta Lecha Wałęsy w Sejmie miała służyć upolitycznieniu protestu. - Ja wierzę, że rodziny protestujące nie miały na początku takich intencji, ale widać stopniowo coraz więcej wypowiedzi obliczonych nie na to, żeby rozwiązać ten problem - mówił Jarosław Gowin na antenie TVP.

- Jego wizyta ani nie pomogła, ani nie zaszkodziła protestującym, bo Wałęsa skoncentrował się jak zwykle na samym sobie. Staram się nie komentować poczynań pana prezydenta, bo on zamienia pamięć o czasach Solidarności z wielkiej glorii w rodzaj tragifarsy - kontynuował wicepremier.

Zobacz także: Kamiński: Wałęsa to dość specyficzny polityk

Gowin przekonuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił dla osób niepełnosprawnych zdecydowanie więcej niż jakakolwiek ekipa po 1989 r. Z kolei samych protestujących określił mianem "pałki, która ma służyć do bicia kolacji rządowej".

Źródło: TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eb029

Podziel się opinią

Share
d2eb029
d2eb029
Więcej tematów