Trwa ładowanie...
d214um8

Jarosław Gowin o Ryszardzie Grobelnym: człowiek o krystalicznym kręgosłupie moralnym

Jarosław Gowin przyjechał do Poznania, aby zaapelować do wyborców o prawicowych poglądach, by w II turze wyborów prezydenta Poznania zagłosowali na Ryszarda Grobelnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d214um8

W sobotę Tomasz Lewandowski, Anna Wachowska-Kucharska i Maciej Wudarski, którzy swój udział w wyborach prezydenta Poznania zakończyli na pierwszej turze, oficjalnie poparli Jacka Jaśkowiaka.

Kandydat PiS Tadeusz Dziuba do tej pory nie poparł ani Jaśkowiaka, ani Grobelnego, ale w poniedziałek do Poznania przyjechał Jarosław Gowin, który zaapelował, aby w drugiej turze wyborcy o prawicowych poglądach poparli obecnego prezydenta.

- Chcę zaapelować do wszystkich zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem, Solidarnej Polski, do wszystkich, którym bliskie są wartości chrześcijańskie i konserwatywne, aby niezależnie od podziałów z przeszłości w drugiej turze poprzeć Ryszarda Grobelnego – powiedział lider Polski Razem. – Po pierwsze, dowiódł, że jest dobrym gospodarzem tego wspaniałego miasta. Po drugie, we wszystkich sporach dotyczących wartości zawsze konsekwentnie stał w obronie tych wartości, które są bliskie chrześcijanom, ludziom o poglądach konserwatywnych – dodał.

d214um8

Ponadto Gowin zaznaczył, że w jego ocenie Jacek Jaśkowiak to osoba o poglądach zbliżonych raczej do Janusza Palikota, niż przeciętnego wyborcy Platformy Obywatelskiej. Jako przykład wskazał krytykowanie przez kandydata PO władz Poznania za niewystawienie sztuki „Golgota Picnic”.

Swoje poparcie dla Ryszarda Grobelnego lider Polski Razem uzasadnił też tym, że wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim ustalili, aby w całej Polsce zachęcać do głosowania na kontrkandydatów Platformy Obywatelskiej, która wspólnie z PSL odpowiada za bałagan związany z wyborami samorządowymi.

d214um8

Podziel się opinią

Share
d214um8
d214um8
Więcej tematów