Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin: krakowianie, głosujcie na Lasotę!

Jarosław Gowin apeluje do krakowian o oddawanie głosów w drugiej turze na Marka Lasotę. Lider ugrupowania Polska Razem swoją prośbę zwracał w szczególności do wyborców Platformy Obywatelskiej, która oficjalnie poparła Jacka Majchrowskiego.

Share
Jarosław Gowin: krakowianie, głosujcie na Lasotę!
Źródło: WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski
d4gd2ph

Pierwszą turę wyborów prezydenckich w Krakowie wygrał obecnie rządzący Jacek Majchrowski. Prezydent starający się o czwartą kadencję zdobył 39,18 proc. głosów, a jego kontrkandydat Marek Lasota - 26,95 proc.

PO oficjalnie popiera kandydaturę Majchrowskiego w drugiej turze wyborów. Już wcześniej obecny prezydent uzyskał poparcie PSL. Gowin podczas swojego wystąpienia poruszył tę kwestię i mówił, że "Jacek Majchrowski jest już kandydatem zarówno PSL, jak i PO, a więc tych dwóch partii, które odpowiadają za gigantyczny skandal, jakim jest masowa skala nadużyć i wypaczeń w wyborach samorządowych".

d4gd2ph

- Wszyscy, którzy są oburzeni przebiegiem tych wyborów, mogą wyrazić swój protest w niedzielę wyborczą podczas drugiej tury oddając głos na Marka Lasotę. To jest najbardziej praktyczna, najwłaściwsza i najbardziej demokratyczna forma wyrażenia sprzeciwu wobec naruszania w Polsce zasad demokracji i równości szans - apelował do krakowian Gowin.

Szef Polski Razem kierował swój apel jednak przede wszystkim do wyborców PO. Nawoływał, aby wbrew rekomendacji liderów partyjnych, oddali głos na Lasotę. Wszystko w imię ideałów, w imię których od lat głosują na PO.

d4gd2ph

Podziel się opinią

Share
d4gd2ph
d4gd2ph
Więcej tematów