Trwa ładowanie...

Jared Kushner stracił dostęp do ściśle tajnych dokumentów. Zięciowi Trumpa wygasł certyfikat

Amerykańskie media poinformowały we wtorek, że Jared Kushner utracił dostęp do "ściśle tajnych" dokumentów. To bliski doradca i zarazem zięć prezydenta Donalda Trumpa,

Share
Jared Kushner stracił dostęp do ściśle tajnych dokumentów. Zięciowi Trumpa wygasł certyfikat
Źródło: PAP/EPA, Fot: SHAWN THEW
dpoh5ms

Media doniosły, że klasyfikacja certyfikatu bezpieczeństwa Jareda Kushnera została obniżona z poziomu "ściśle tajnego" (Top Secret/SCI) do "tajnego" (Secret). To oznacza, że stracił on dostęp do tzw. informacji wrażliwych - SCI (sensitive compartmentalized information).

Rzecznik prasowy zięcia prezydenta nie potwierdził informacji dotyczących zmiany klasyfikacji jego certyfikatu bezpieczeństwa, ale potwierdził wprowadzenie przez szefa kancelarii Białego Domu Johna Kelly'ego "nowych zasad" ich przydzielania, podaje portal rmf24.pl.

Kushner był jednym z wielu pracowników Białego Domu pracujących na podstawie tymczasowych certyfikatów bezpieczeństwa.

dpoh5ms

- Jeśli chodzi o jego certyfikat bezpieczeństwa, to pan Kushner zrobił w tym procesie więcej niż od niego wymagano - oświadczył rzecznik, podaje rmf24.pl. - Osoby zaangażowane w ten proces ponownie potwierdziły, że dostępy wielu osób posiadających certyfikaty tego samego stopnia zostały opóźnione i normalne jest, że ich przegląd zabiera sporo czasu nowej administracji rządzącej, a zaległości w ich wydawaniu są aktualnie rozpatrywane. Nie zgłoszono żadnych uwag do aplikacji pana Kushnera - podkreśla.

Źródło: politico.com / rmf24.pl

dpoh5ms

Podziel się opinią

Share
dpoh5ms
dpoh5ms
Więcej tematów