Trwa ładowanie...

Japonia. Rząd powołał ministra ds. samotności

Koronawirus, przedłużające się obostrzenia, a także lockdown w niektórych krajach nie pozostają bez wpływu na kondycję psychiczną - dowodzą naukowcy. Za ciosem poszła Japonia, która powołała Tetsushi Sakamoto na stanowisko ministra ds. samotności.
Share
Japonia. Rząd powołał ministra ds. samotności (w środku premier Yoshihide Suga)
Japonia. Rząd powołał ministra ds. samotności (w środku premier Yoshihide Suga)Źródło: EastNews, Fot: Yomiuri Shimbun
d2bchy0

Podczas konferencji prasowej Tetsushi Sakamoto - cytowany przez rp.pl - powiedział, że premier powołał go po to, aby rozwiązał problem rosnącej fali samobójstw wśród Japonek. - Yoshihide Suga poinstruował mnie, abym zbadał sprawę i przedstawił strategię (walki z problemem), koordynując ją z odpowiednimi resortami - podkreślił.

- Mam nadzieję podjąć działania, które będą przeciwdziałać samotności i izolacji oraz będą chronić więzi między ludźmi - dodał. Sakamoto. Jednocześnie japoński rząd powołał biuro ds. przeciwdziałania izolacji/samotności w swojej strukturze. Organ ma zająć się m.in. problemem ubóstwa dzieci - które również wzrosło w czasie pandemii.

Jak podaje portal japantimes.co.jp, po raz pierwszy od 11 lat w kraju Kwitnącej Wiśni od 11 lat dramatycznie wzrosła liczba samobójstw. W październiku 2020 r. w wyniku samobójstwa w Japonii zmarło aż 879 kobiet - to o 70 proc. więcej niż w tym samym miesiącu w 2019 r.

d2bchy0

Podobne stanowisko - ministra ds. samotności - powołała w 2018 roku ówczesna premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Organ zajmuje się tworzeniem sprawnego systemu mającego pomóc osobom z grup największego ryzyka - starszym, uchodźcom, młodzieży oraz młodym rodzicom.

Jarosław Gowin "jak furiat"? Adam Bielan apeluje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bchy0

Podziel się opinią

Share
d2bchy0
d2bchy0
Więcej tematów