Trwa ładowanie...
d1he9p3

Janusz Wojciechowski unijnym komisarzem. Zarobi ogromne pieniądze

Janusz Wojciechowski już na pewno zostanie unijnym komisarzem ds. rolnictwa. Podczas pięcioletniej kadencji może zarobić na tym stanowisku 6 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Wojciechowski.
Janusz Wojciechowski. (Getty Images)
d1he9p3

W czwartek Parlament Europejski zaakceptował nowy skład Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Jest w niej Polak, Janusz Wojciechowski, który będzie odpowiadał za wspólną politykę rolną.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na wynagrodzenie, które na stanowiskach w Polsce jest niemal nie do osiągnięcia. W ciągu 5-letniej kadencji polski polityk zgarnie co najmniej 6 mln zł.

d1he9p3

Janusz Lewandowski może liczyć na gigantyczną emeryturę

Miesięczna pensja na stanowisku komisarza to około 100 tys. zł. "Oprócz tego, komisarzom przysługują także budżet na wydatki reprezentacyjne (ok. 2,6 tys. zł miesięcznie) oraz w pełni opłacane delegacje służbowe" - podaje "Super Express".

Komisarze, podobnie jak inni unijni wysocy przedstawiciele, mają także prawo do szczodrych emerytur. Wojciechowski będzie mógł liczyć z tego tytułu na ponad 20 tys. miesięcznie. Dodatkowo, po zakończeniu kadencji Polak może otrzymać dodatek przejściowy w wysokości połowy ostatniej pensji.

Nie na każdym takie zarobki robią jednak wrażenie. Jak ostatnio informowaliśmy, w ciągu 5 lat stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi przyniosło niemal 7 mln zł. Gdy polski polityk obejmował funkcję w Brukseli jego miesięczne wynagrodzenie wynosiło 105 tys. zł. Z początkiem tego roku wzrosło do 140 tys. zł.

d1he9p3

W PE zarabia dużo więcej. Patryk Jaki przyznaje: wolałem być w innym miejscu

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1he9p3

Podziel się opinią

Share

d1he9p3

d1he9p3
Więcej tematów