Trwa ładowanie...
d4kympo
Polsat News

Janusz Palikot krytykuje prezydenta: to jakaś niezdrowa kalkulacja

- To bardzo źle świadczy prezydencie, to bardzo źle świadczy o polskiej debacie - stwierdził w "Gościu Wydarzeń" Janusz Palikot, komentując niechęć Bronisława Komorowskiego do udziału w debatach z kontrkandydatami w wyborach prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Palikot
Janusz Palikot (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4kympo

Zdaniem gościa Polsat News takie debaty z udziałem kontrkandydatów "to jest standard wszędzie na świecie, w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, we Francji".

- W rozwiniętych demokracjach wszyscy ze sobą dyskutują. Co by się takiego złego stało, gdyby pan prezydent Komorowski wziął udział w debatach z tymi siedmioma czy dziesięcioma kandydatami, którzy będą mieli 100 tys. zebranych podpisów? Przekonałby ludzi, że ma większe kwalifikacje, że 5 lat już pełni tę funkcję. Jeśli tego nie robi, to rodzi się pytanie: czy człowiek, który boi się debatować z innymi kandydatami ma kwalifikacje, żeby nie bać się Putina, nie bać się sytuacji międzynarodowej, dbać o polskie bezpieczeństwo? - mówił lider Twojego Ruchu.

Palikot uważa, że Bronisław Komorowski odmawia udziału w debatach, bo powoduje nim "lęk przed ilomaś debatami, ale też jakaś taka niezdrowa kalkulacja";.

Źródło: Polsat News

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów