Trwa ładowanie...

Janusz Korwin-Mikke u Jacka Gądka: to co robi UE, to powtarzanie pomysłu Adolfa Hitlera

Cała Europa idzie w kierunku totalitaryzmu. To, co robi UE, to jest powtarzanie pomysłu Adolfa Hitlera - ocenił w programie "WP rozmowa" Janusz Korwin-Mikke (Wolność), pytany o to, co sądzi na temat projektu jednolitego podatku.

d4bw10f
d4bw10f

Kilka dni temu rząd PiS poinformował, że chce od 2018 roku wprowadzić jednolity podatek, łączący PIT oraz składki na ZUS i NFZ. Według zapowiedzi szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, uprości on system rozliczeń i zmniejszy obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ma też w założeniu poprawić sytuację najmniej zarabiających.

- Jednolity oznacza, że jest totalitarny - stwierdził gość programu "WP rozmowa". - W tym momencie tracimy poczucie, co jest składką na ubezpieczenie, co jest składką zdrowotną. Państwo staje się państwem totalnym, które daje nam ile chce.

Prowadzący program Jacek Gądek zapytał lidera ugrupowania "Wolność" o ocenę roku rządów PiS. - Są na dobrej drodze - stwierdził Janusz Korwin-Mikke. - Na razie jeszcze nic nie zrobili. Idea jest następująca. Wszyscy z PO, KOD mówią, że za wszelką cenę trzeba PiS wywalić od władzy. Ja się zgadzam, ale najpierw trzeba ich wszystkich powsadzać do więzień, a potem wywalić PiS - dodał.

Pytany o to, co dobrego przez ostatni rok zrobiło ugrupowanie rządzące odparł, że "pokazało światu afery robione za PO". - Ja cały czas mówiłem, że to złodzieje itd. Ale sam chyba sobie nie zdawałem sprawy ze skali tego złodziejstwa - dodał.

d4bw10f

Lider ugrupowania "Wolność" przyznał jednak, że spodziewa się, że PiS będzie postępowało tak samo jak PO. - Jeżeli PiS wykrywa niegospodarność załóżmy w PKP, to on wcale nie chce ich sprywatyzować, tylko objąć posady tam i kraść dalej, jak ci z PO - stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":
d4bw10f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bw10f
Więcej tematów