Trwa ładowanie...

Janusz Korwin-Mikke świętuje powrót do polityki. Do jego partii dołączył nowy-stary członek

Trwa spotkanie użytkowników Twittera z Januszem Korwin-Mikkem. Polityk wraca do kraju, by przygotować się na kolejne wybory. W trakcie spotkania do jego partii Wolność dołączył Artur Dziambor, niegdyś bliski współpracownik prezesa.
Share
Janusz-Korwin Mikke pożegnał się z Parlamentem Europejskim
Janusz-Korwin Mikke pożegnał się z Parlamentem EuropejskimŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2x9qk2

"Wracam tam, gdzie moje miejsce! I teraz do dzieła" - napisał na Twitterze Artur Dziambor. Były wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy postanowił wstąpić w szeregi Wolności. Czyli partii, której prezesem jest Janusz Korwin-Mikke.

Niegdyś Dziambor był prawą reką Janusza Korwin-Mikkego. Ale drogi polityków się rozeszły. Były kandydat na prezydenta Gdyni, po chwili oddechu na bezpartyjnej ziemi, postanowił wrócić do prezesa. Ten również wraca - do Polski.

– Czuję się na wygnaniu w Brukseli, w Strasburgu, jak się czuł kiedyś Mickiewicz. Postanowiłem wrócić do Polski, bo człowiek, który jest w Brukseli, nie jest w Polsce szanowany. I słusznie zresztą. Nikt się z kimś takim nie liczy. Zbliżają się wybory, uważam, że powinienem wrócić do Polski - stwierdził Korwin-Mikke.

d2x9qk2

Polityk pożegnał się ze stanowiskiem europosła w swoim stylu. – To Wy chcieliście demokracji. Gdyby w Niemczech panowało cesarstwo, Adolf Hitler byłby w pałacu cesarskim raz do roku na wystawie akwarelistów – mówił w kierunku kolegów. I dodał obowiązkową informację o tym, że "Unia Europejska musi być zniszczona".

d2x9qk2

Podziel się opinią

Share
d2x9qk2
d2x9qk2
Więcej tematów