Trwa ładowanie...

Janusz Korwin-Mikke rośnie w siłę - nowy sondaż

33 proc. ankietowanych chce głosować na PiS - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla serwisu 300polityka.pl. PO jest na drugim miejscu. Trzecią siła polityczną - według sondażu - jest natomiast Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.

Share
Janusz Korwin-Mikke rośnie w siłę - nowy sondaż
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d13zuc3

Jak podaje serwis 300polityka.pl notowania zarówno PiS, jak i PO stabilizują się. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 33 proc. poparcia, partia Donalda Tuska na 26 proc. Notowania obu partii wzrosły o 1 proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Sondaż MB dla serwisu 300polityka.pl przeprowadzano w trakcie sejmowych dyskusji o wotum nieufności dla rządu, debaty o terminie głosowania wniosku ws ministra Sienkiewicza, ale też dyskusji o spoliczkowaniu Michała Boniego przez Janusza Korwin-Mikkego.

d13zuc3

Nie osłabiło to jednak notowań lidera Nowej Prawicy, który cieszy się poparciem 10 proc. respondentów.

SLD może liczyć na 8 proc. głosów, PSL - 4 proc., Twój Ruch - 2 proc.

Z sondażu CBOS, wynika natomiast, że gdyby wybory odbyły się w lipcu wygrałaby Platforma Obywatelska. Na partię Donalda Tuska zagłosowałoby 29 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazło się PiS z wynikiem 24 proc., a dalej SLD - 8 proc., PSL - 6 proc. i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 6 proc.

d13zuc3

Podziel się opinią

Share
d13zuc3
d13zuc3
Więcej tematów