Trwa ładowanie...
d34nv5o

Jan Targowski nie żyje. Dziennikarz miał 69 lat

Zmarł Jan Targowski, wieloletni dziennikarz Radia Łódź. Miał 69 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Targowski był związany z Radiem Łódź od lat 70.
Jan Targowski był związany z Radiem Łódź od lat 70. (Agencja Gazeta)
d34nv5o

O śmierci 69-letniego Jana Targowskiego poinformowało Radio Łódź, gdzie dziennikarz pracował od lat 70. Prowadził przede wszystkich audycje jazzowe i poświęcone muzyce poważnej.

Mowa o takich audycjach jak: "Jazz przed północą", "W tonacji sepii", "Wieczór melomana", "Kawa ze śmietanką". W cyklu "Język polski na co dzień" Jan Targowski wyjaśniał słuchaczom zasady języka polskiego.

Był nie tylko dziennikarzem muzycznym i prezenterem, ale też przez pewien czas dyrektorem muzycznym stacji. Wykładał ponadto w Akademii Muzycznej w Łodzi. Sam był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi.

d34nv5o

Zobacz też: Rozmawiali o kandydatach na prezydenta. Doszło do spięcia

"Jan Targowski był wyjątkowym człowiekiem"

Jan Targowski współpracował z Polskim Radiem, branżowymi pismami, m.in. "Jazz Forum" i "Kalejdoskop". Co więcej, przez 17 lat był kierownikiem i konsultantem muzycznym w Teatrze Lalek "Arlekin".

d34nv5o

Był laureatem wielu nagród. Otrzymał Grad Prix Jazz Melomani w kategorii "Krytyk Dziennikarz Roku 2001". Audycja "Jazz przed północą”, którą współprowadził z Maciejem Jaworskim i Michałem Padkowskim zdobyła Nagrodę Polskiego Radia Łódź - Łódzkie Wydarzenie Roku "Jazzowa Perła Łodzi" podczas Grand Prix Jazz Melomani 2011.

Jak podaje Radio Łódź, Jan Targowski angażował się w wiele inicjatyw kulturalnych, odpowiadał za stworzenie wielu płyt, współorganizował też słynne koncerty "Bez prądu", które zapowiadał. - Był wyjątkowym człowiekiem, o wielkiej kulturze osobistej, świetnym poczuciu humoru. Zapamiętamy go także jako propagatora jazzu na naszej antenie - podkreślił prezes radia Dariusz Szewczyk.

Przeczytaj również:
Nie żyje radny PiS z Gdańska. Dawid Krupej miał 29 lat
Barbara Kaczmarek nie żyje. Wójt gminy Zgierz została pobita

Źródło: Radio Łódź

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34nv5o

Podziel się opinią

Share

d34nv5o

d34nv5o
Więcej tematów