Trwa ładowanie...
d11i8dh

Nie żyje radny PiS z Gdańska. Dawid Krupej miał 29 lat

Dawid Krupej, gdański radny Prawa i Sprawiedliwości, nie żyje. Zmarł 21 lutego. Informację o śmierci zaledwie 29-letniego polityka przekazała jego siostra, nie podając szczegółów tragicznego wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Dawid Krupej, 29-letni radny PiS z Gdańska.
Nie żyje Dawid Krupej, 29-letni radny PiS z Gdańska. (Agencja Gazeta, Fot: Michal Ryniak)
d11i8dh

Dawid Krupej był asystentem wiceministra kultury Jarosława Sellina i pracował też w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ostatnich wyborach samorządowych został radnym Gdańska, działał w klubie partii Prawo I Sprawiedliwość. Zasiadał m.in. w Komisji Kultury i Promocji, z wykształcenia był magistrem sztuki i śpiewakiem operowym. Dawid Krupej prowadził często konwencje wyborcze PiS na Pomorzu

- Był zaangażowanym społecznikiem, radnym miasta Gdańska, artystą, kolegą. Dawidzie, wszystkim nam będzie ciebie brakowało. Świeć Panie nad jego duszą - napisał w mediach społecznościowych Jarosław Sellin.

Żal oraz wyrazy współczucia rodzinie wyraziło wielu gdańskich polityków m.in. Kacper Płażyński, Marcin Horała czy Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Jestem wstrząśnięta wiadomością o śmierci Radnego Miasta Gdańska Dawida Krupeja. Zawsze życzliwy, bardzo kulturalny, pełen radości i dobrej energii. Zawsze dobrze merytorycznie przygotowany do pracy i zaangażowany w sprawy Gdańska, szczególnie te dotyczące gdańskiej kultury. Składam serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Dawida - napisała Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

d11i8dh

Informację o śmierci Dawida Krupeja przekazała w mediach społecznościowych jego siostra. Nie podano szczegółów. Zapowiedź pogrzebu samorządowca ma pojawić się w poniedziałek.

Zobacz też: Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy: prezydenta nie trzeba uczyć jak rozmawiać z ludźmi

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11i8dh

Podziel się opinią

Share

d11i8dh

d11i8dh
Więcej tematów