Trwa ładowanie...
d28jjm8

Jan Paweł II: zwalczać dyskryminację rasową

Przed niedzielną modlitwą Anioł Pański papież Jan Paweł II mówił o konieczności zwalczania dyskryminacji rasowej.

Share
d28jjm8

Nawiązując do ONZ-owskiej konferencji przeciwko rasizmowi, jaka odbędzie się w Durbanie w dniach od 30 sierpnia do 7 września, Ojciec Święty przypomniał, że Kościół piętnuje wszelkie przejawy rasizmu jako sprzeczne z wolą Bożą. Mówi o tym dokument II Soboru Watykańskiego "Nostra Etate".

Jan Paweł II zwrócił uwagę, że w ostatnich 10-leciach dają się zaobserwować budzące niepokój agresje i przemoc etniczna. Rasizm pojawia się wciąż w nowych i nieoczekiwanych formach. Dlatego - według papieża - konieczne jest dzieło edukacji, które pozwoli ochronić fundamentalne prawa człowieka i sprawi, by godność ludzka nie była zagrożona.

Po modlitwie Anioł Pański Jan Paweł II połączył się duchowo z pielgrzymami na Jasnej Górze, zgromadzonymi tam z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.

Dzisiaj pielgrzymujemy duchowo na Jasną Górę wraz z Prymasem Polski, Episkopatem, pielgrzymami, aby oddać hołd Matce Bożej Jasnogórskiej i zawierzyć ojczyznę jej opiece - powiedział Ojciec Święty zwracając się do pielgrzymów z Polski. Przypomniał, że wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej znajduje się również w papieskiej kaplicy w Castel Gandolfo od czasów papieża Piusa XI.

Papież pozdrowił wszystkich pielgrzymów przybyłych z Polski, wśród nich przedstawicieli Instytutu Pomocy Marii Jasnogórskiej oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. (jask)

d28jjm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28jjm8
d28jjm8
Więcej tematów