Trwa ładowanie...
d2vjpi2

Jan Maria Jackowski o obniżeniu pensji posłom. "To spowoduje korupcjogenność"

Senator PiS zdradził, że postanowienie prezesa PiS o obniżeniu zarobków parlamentarzystów została podjęta w wyniku niekorzystnych dla partii sondaży. - Decyzja nie budzi entuzjazmu - powiedział Jan Maria Jackowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator PiS Jan Maria Jackowski zdradził, że parlamentarzyści nie są zadowoleni z obniżki pensji zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego
Senator PiS Jan Maria Jackowski zdradził, że parlamentarzyści nie są zadowoleni z obniżki pensji zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego (East News, Fot: Grzegorz Banaszak)
d2vjpi2

Jarosław Kaczyński zapowiedział w ubiegły czwartek, że poselskie pensje zostaną obniżone o 20 proc. To efekt zamieszania, jaki powstał wokół premii przyznanych przez rząd Beaty Szydło. Z decyzji nie jest zadowolony Jan Maria Jackowski. Senator PiS przewiduje jakie skutki może wywołać decyzja prezesa partii.

A ta została podjęta w wyniki oburzenia ze strony opinii publicznej. - Celem było powstrzymanie niekorzystnych trendów sondażowych oraz wytrącenie argumentów opozycji. Czas pokaże jakie będą długofalowe efekty tego ruchu - mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl Jackowski.

- Wątpię, żeby to polepszyło oceny polityków. Obniżenie wynagrodzenia może spowodować korupcjogenność i inne negatywne zjawiska - dodał. - Postanowienie jest wynikiem błędów PiS i działań PO. Decyzja nie budzi entuzjazmu i jest kontrowersyjna - zdradził.

d2vjpi2

Zobacz także: Żakowski komentuje decyzję Kaczyńskiego ws. nagród

Senator zaznacza, że sprawa musi został jak najszybciej rozwiązana. - Zdarza się, że osoba odpowiedzialna za papier toaletowy w jakimś urzędzie zarabia kilkukrotnie więcej niż wiceminister, którego działania przyniosły budżetowi państwa dziesiątki miliardów złotych. Ze względu na poziom emocji i wybory sprawa jest niemożliwa. Tracą na tym państwo i obywatele - zakończył Jackowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vjpi2

Podziel się opinią

Share
d2vjpi2
d2vjpi2
Więcej tematów