Trwa ładowanie...
dn8k94p

Jadwiga Staniszkis w rozmowie z WP krytykuje Andrzeja Dudę. "Jest chwiejną i zależną od PiS-u osobą"

– Dziwię się prezydentowi Dudzie, bo przekreśla ostatecznie swój wizerunek na Zachodzie – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Jadwiga Staniszkis. Socjolog zauważyła jednak, że jest to „zgodne z jego osobowością i brakiem charakteru”. - Jesteśmy w bardzo smutnej sytuacji - zaznaczyła, komentując decyzje o podpisaniu ustaw o KRS i SN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Staniszkis jest zdziwiona decyzją prezydenta
Jadwiga Staniszkis jest zdziwiona decyzją prezydenta (Agencja Gazeta, Fot: Renata Dąbrowska)
dn8k94p

- Prezydent jest tak chwiejną i zależną od PiS-u osobą, że się ugiął. Nie wiem tylko, jakich argumentów użyli przywódcy partii Jarosława Kaczyńskiego. Te rozwiązania są ewidentnie sprzeczne z konstytucją – skomentowała decyzję o podpisaniu ustaw o KRS i SN prof. Jadwiga Staniszkis.

Socjolog w rozmowie z WP zauważa, że Frans Timmermans dał Polsce szansę na wycofanie się z kroków, które KE uznała za „niekonstytucyjne”. – Ten podpis jest w tej sytuacji absurdalny – twierdzi. Jak zauważa, Dudzie jest to potrzebne wyłącznie „w kategoriach myślenia o własnej karierze”. Staniszkis dodaje, że równie nieudane było wysłanie premiera Mateusza Morawieckiego na szczyt UE, by „spowodować zmiany”.

– Ale jak ktoś świetnie mówi po francusku i po angielsku to nie znaczy to, że przedstawia racjonalne argumenty – twierdzi socjolog i dodaje, że „to także było niepowodzeniem”.

dn8k94p

*Prezydent: podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa *

Staniszkis uznała, że „jesteśmy w bardzo smutnej sytuacji”. – Dziwię się prezydentowi Dudzie, bo przekreśla ostatecznie swój wizerunek na Zachodzie – podkreśliła. Socjolog zauważyła jednak, że jest to „zgodne z jego osobowością i brakiem charakteru”.

dn8k94p

Jak dodaje, PiS nie rozumie, jak ważny dla demokracji jest trójpodział władzy. – Podział władz jest fundamentem demokracji, niezależnie od tego, jak są wyłaniani sędziowie – podkreśliła Staniszkis. Socjolog uznała, że błędne reformy to efekt m.in. tego, że PiS-ie znajdują się „nadgorliwcy i oportuniści”, którzy pogłębiają „fatalny” wizerunek PiS-u.

- Trudno jest Kaczyńskiemu się z tego wycofać, bo musiałby poświęcić tych nadgorliwców. On też w to brnie. To jest pułapka PiS-u. I dla Polski – kwituje.

dn8k94p

Podziel się opinią

Share

dn8k94p

dn8k94p
Więcej tematów