Trwa ładowanie...

Jadwiga Staniszkis: Sikorski próbował uderzyć w Tuska

- Myślę, że Sikorski w pierwszej chwili powiedział prawdę [o rozmowie Putin-Tusk - red.], był rozżalony i chciał uderzyć w Tuska, ale potem nie wystarczyło mu nerwów, wycofał się i wyszedł jeszcze gorzej. W głosowaniu zostanie obroniony, ale nie będzie miał autonomicznego autorytetu. Może chodzi o to żeby Sikorski był słabym marszałkiem sejmu - powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis w "Jeden na jeden" w TVN24.

Share
Jadwiga Staniszkis: Sikorski próbował uderzyć w Tuska
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d47570y

- Myślę, że Sikorski na początku mówił prawdę, był rozżalony i chciał uderzyć w Tuska, ale potem nie wystarczyło mu nerwów, wycofał się i to uderzyło w niego jeszcze bardziej - oceniła Staniszkis. - Na Kremlu widać intensyfikację walki o władzę, coś jest w pogłoskach o chorobie Putina - dodała prof. Staniszkis w TVN24.

- W głosowaniu (nad odwołaniem z funkcji marszałka) zostanie obroniony, ale nie będzie miał autonomicznego autorytetu. Może chodzi o to żeby Sikorski był słabym marszałkiem Sejmu? – zastanawiała się Jadwiga Staniszkis.

d47570y

W wywiadzie dla amerykańskiego portalu "Politico" Radosław Sikorski powiedział, że Władimir Putin proponował Donaldowi Tuskowi udział w rozbiorze Ukrainy. Sikorski najpierw nie chciał tłumaczyć polskim dziennikarzom swoich wypowiedzi, a następnie przepraszał ich i wycofał się ze swoich rewelacji.

d47570y

Podziel się opinią

Share
d47570y
d47570y
Więcej tematów