Trwa ładowanie...

Jadwiga Emilewicz: "Mnie za krytykę Rady Mediów Narodowych z tychże mediów skutecznie wycięto"

- Mnie za krytykę Rady Mediów Narodowych z tychże mediów skutecznie wycięto, ale nie zmieni to mojego zdania, że media publiczne są w Polsce potrzebne – mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wywiadzie dla "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Jadwiga Emilewicz
Jadwiga Emilewicz Źródło: Getty Images, Fot: Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto
d1vxnkg

W rozmowie z Robertem Mazurkiem zamieszczonej w weekendowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" z wicepremier, minister rozwoju Jadwigą Emilewicz została poruszona kwestia m.in. tego, jak można w obecnych mediach promować wartości konserwatywne. Minister rozwoju oceniła, że w przypadku tematyki politycznej spór nadal "ustawiają media ogólnopolskie".

- Radzie Mediów Narodowych gratuluję tu skuteczności - ironizował dziennikarz. - Krzysztof Czabański jest skuteczny, w końcu swoją ciężką pracą zbudował Radio Nowy Świat - odpowiedziała Emilewicz. Przypomnijmy, że Radio Nowy Świat tworzą m.in. byli dziennikarze Trójki.

- Mnie za krytykę Rady Mediów Narodowych z tychże mediów skutecznie wycięto, ale nie zmieni to mojego zdania, że media publiczne są w Polsce potrzebne i nawet teraz te niszowe, jak TVP Kultura, spełniają swoją rolę - mówiła wicepremier.

Spór o LGBT. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik: Jesteśmy jak na wojnie

- A w połowie lat 90. to konserwatywni publicyści w TVP zmieniali postrzeganie świata. I ta historia może się powtórzyć - dodała.

d1vxnkg

Jadwiga Emilewicz interweniuje w Trójce

W połowie maja Jadwiga Emilewicz napisała list otwarty do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego ws. decyzji szefostwa radiowej Trójki dotyczącej notowania listy przebojów, które wygrała piosenka Kazika. W liście napisała o tym, że unieważnienie wydania wygranego przez piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" to skandal.

-"Liczę, że Rada Mediów Narodowych podejmie szybkie i zdecydowane kroki w sprawie wyjaśnienia incydentu oraz powrotu piosenki na fale radiowej Trójki. Pamiętajmy, że wirus, z którym walczymy, atakuje płuca, a nie zdrowy rozsądek" - dodała Emilewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vxnkg

Podziel się opinią

Share
d1vxnkg
d1vxnkg
Więcej tematów