Trwa ładowanie...

Jacek Sasin pytany o nepotyzm. Poszło o posadę dla stryja Andrzeja Dudy i syna posła PiS

Jacek Sasin w ogniu pytań dotyczących zatrudnienia m.in. stryja prezydenta Andrzeja Dudy, czy posady syna posła PiS w jednej ze spółek KGHM. Wicepremier poinformował, że decyzja ws. Nikodema Matusiaka będzie "korygowana". O sprawie jako pierwszy donosił portal Money.pl.

Share
Jacek Sasin o Antonim Dudzie. Wicepremier pytany o nepotyzm
Jacek Sasin o Antonim Dudzie. Wicepremier pytany o nepotyzmŹródło: PAP
d20iguq

Jacek Sasin był gościem na antenie RMF FM. Wicepremier oraz szef Ministerstwa Aktywów Państwowych był pytany m.in. o to, co trzeba zrobić, żeby zasiadać w radzie nadzorczej PKP Cargo. To nawiązanie do doniesień ws. stryja prezydenta, Antoniego Dudy, który został nowym członkiem rady nadzorczej w kolejowej spółce. Wcześniej był posłem z ramienia PiS. Przeszedł na emeryturę.

Jacek Sasin o CV Antoniego Dudy. Mówi o kompetencjach

- Trzeba mieć przede wszystkim kompetencje. Antoni Duda ma duże doświadczenie w pracy w podmiotach gospodarczych - odparł Sasin, pytany o powody zatrudnienia stryja prezydenta. Wicepremier powołał się na CV Dudy, który miał pod ręką podczas wywiadu. Tłumaczył, że "od 1990 roku przez 8 lat były poseł z ramienia PiS zajmował się inwestycjami".

- W 2001 roku zdał egzamin do rad nadzorczych. Bardzo trudny egzamin - wymieniał dalej polityk. Sasin podkreślił, że fakt, iż Duda w przeszłości był posłem PiS, jest dodatkowym argumentem, by jego "kompetencje traktować poważnie".

Rekonstrukcja rządu. Krzysztof Gawkowski o Ziobrze: dostał czarną polewkę od prezesa PiS

– Przez ponad 20 lat, w zasadzie przez ćwierć wieku nie zajmował się (Antoni Duda - przyp. red.) niczym związanym ani w ogóle w życiu nie zajmował się kolejnictwem, prawda? To od razu potwierdźmy – pytał podczas rozmowy prowadzący Robert Mazurek.

d20iguq

– Panie redaktorze, ja powiem panu tak. No mogę to odbić. Jak obaj wiemy, pański brat jest szefem Polskiego Holdingu Nieruchomości, zanim został prezesem, nigdy się nie zajmował zarządzaniem nieruchomościami, tylko pracował w bankowości – odpowiedziały mu Sasin.

Dziennikarz pod koniec wywiadu zaznaczył, że jego brat ma potrzebne wykształcenie i doświadczenie, by sprawować funkcję, o której wspominał polityk. Mazurek podkreślił jednocześnie, że nie miał żadnego wpływu na karierę brata.

Syn posła PiS w spółce KGHM. Jacek Sasin: decyzja zostanie skorygowana

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia powołania Kamili Andruszkiewicz na stanowisko prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu. Jacek Sasin odparł, że to nie była moja decyzja. Odniósł się do decyzji podejmowanych w kierowanym przez niego resorcie.

- Jestem absolutnie przeciwnikiem nepotyzmu, staram się doprowadzić do tego, żeby w MAP tego nie było. Nie zawsze się udaje - powiedział wicepremier. Sasin poinformował również, że będzie korygowana decyzja dotycząca zatrudnienia Nikodema Matusiaka w spółce Inova w KGHM. O sprawie jako pierwszy informował portal Money.pl.

- To nie była decyzja, która była podejmowana w ministerstwie, dowiedziałem się o niej z mediów, nie chciałbym, żeby takie sytuacje miały miejsce - przyznał gość RMF FM, dodając, że w przypadku Antoniego Dudy "nie widzi powodów do korygowania".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20iguq

Podziel się opinią

Share
d20iguq
d20iguq
Więcej tematów