Trwa ładowanie...
d3wsn3i

Jacek Sasin ostro o Władimirze Putinie. "Była tam próba pominięcia Polski"

Jacek Sasin skomentował słowa, które padły na Światowym Forum Holocaustu w Jerozolimie, gdzie wystąpił prezydent Rosji Władimir Putin. - Była tam próba pominięcia Polski, jako kraju, który pierwszy powiedział "nie" Hitlerowi - mówił polityk na antenie "Trójki" - tak Sasin ocenił jego przemowę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir Putin (PAP)
d3wsn3i

Władimir Putin uczestniczył w Światowym Forum Holocaustu w Jerozolimie. - Niech Holokaust będzie lekcją, ale będzie lekcją tylko wtedy, gdy będzie przekazywany bez przemilczeń. Dziś Holokaust jest elementem politycznej koniunktury - mówił podczas swojego przemówienia. – Na Ukrainie zginęło około 1,4 mln Żydów, na Litwie – 220 tys., 90 proc. przedwojennej żydowskiej ludności Litwy – wyliczał prezydent Rosji, pomijając fakt, że wśród ofiar było wielu Polaków.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin skrytykował Putina za jego słowa. - Nie można tego nazwać prawdziwym opisem tego, co doprowadziło do największej tragedii w dziejach ludzkości. Była tam próba pominięcia Polski, jako kraju, który pierwszy powiedział "nie" Hitlerowi - mówił polityk na antenie "Trójki".

Według niego, "było tam wykrzywienie historii". - Prezydent Putin kompletnie nie odniósł się do współpracy niemiecko-sowieckiej, która doprowadziła do wybuchu II wojny światowej - zaznaczył Sasin.

d3wsn3i

Zobacz też: Michał Kamiński się zdenerwował. Mocne słowa o Władimirze Putinie

- Jeśli mówimy o ociepleniu relacji z Rosją, to potrzeba do tego woli dwóch stron. Jestem pewien, że Władimir Putin i władze rosyjskie nie są tym zainteresowane - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wsn3i

Podziel się opinią

Share

d3wsn3i

d3wsn3i
Więcej tematów