Trwa ładowanie...
d2be7s7

Rzeczniczka MSZ: Polska prowadzi kampanię dezinformacji wobec Rosji

- W wielu państwach dochodzi do pisania historii na nowo - powiedziała Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ. Dodała, że Rosja będzie przeciwstawiać się "atakom".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ
Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ (East News, Fot: WOJTEK LASKI)
d2be7s7

Szefowa rosyjskiego MSZ powiedziała w czwartek, że Polska "rozpoczęła kampanię dezinformacyjnej na dużą skalę" w stosunku do Rosji. Chodzi o tematykę drugiej wojny światowej - podaje Interia.pl za PAP.

Zdaniem rzeczniczki, jednym z elementów tej kampanii ma być tekst Mateusza Morawieckiego zamieszczony na portalu Politico. Maria Zacharowa zapowiedziała, że Rosja będzie się przeciwstawiać atakom i bronić swojego stanowiska.

Rzeczniczka dodała, że "prawda historyczna o II wojnie światowej i Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej jest niewzruszona", a "podstawy tego podejścia były utrwalone w trakcie procesu przed trybunałem w Norymberdze". Chodzi o lata 1941-45, kiedy ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej.

d2be7s7

Zobacz też: Michał Kamiński się zdenerwował. Mocne słowa o Władimirze Putinie

"Przestępcza walka z pomnikami"

Maria Zacharowa stwierdziła również, że prowadzona jest obecnie "przestępcza wojna z pomnikami, w trakcie której w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w szczególności w Polsce, niszczone i bezczeszczone są pomniki żołnierzy Armii Czerwonej".

d2be7s7

W jej ocenie wiele państw dopuszcza się "pisania na nowo historii II wojny światowej".

Z kolei we wtorek Zacharowa skomentowała na Facebooku tekst premiera Mateusza Morawieckiego, opublikowany na portalu Politico. Stwierdziła, że jest oparty na "Fałszywych tezach" i jest "próbą pisania na nowo historii II wojny światowej. "Oficjalna osoba pozwoliła sobie na podanie w wątpliwość wkładu Związku Radzieckiego w uratowanie świata przed nazizmem, gwiżdżąc na rezultaty trybunału w Norymberdze" - napisała.

Źródło: Interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2be7s7

Podziel się opinią

Share

d2be7s7

d2be7s7
d2be7s7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów