Trwa ładowanie...

Jacek Sasin: opozycja w rocznicę chrztu Polski rozgrywa wojenkę polityczną

• Jacek Sasin: przemówienie prezydenta trafione i mądre
• Poseł PiS zarzuca opozycji rozgrywanie wojenki politycznej "nawet w rocznicę chrztu Polski"
• Wcześniej opozycja skrytykowała orędzie Andrzeja Dudy

Share
Jacek Sasin: opozycja w rocznicę chrztu Polski rozgrywa wojenkę polityczną
Źródło: WP
dtextws

- To było znakomite wystąpienie, synteza 1050 lat dziejów Polski - również z bardzo mocnymi odniesieniami do współczesności, do wyzwań, które stoją przed Polską i całą Europą. Pokazanie drogi, jak na te wyzwania odpowiadać. Niezwykle trafione, mądre, przenikliwe wystąpienie - powiedział poseł PiS o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszonym przed Zgromadzeniem Narodowym.

Jacek Sasin był pytany przez dziennikarzy o słowa prezydenta o rządach prawa, które zebrały oklaski opozycji. Jak stwierdził, opozycja "szuka dziury w całym i również przy takiej okazji jak podniosła rocznica chrztu Polski, chce rozgrywać wojenkę polityczną".

dtextws

- W sferze deklaracji chyba wszyscy jesteśmy zgodni: trzeba prawo realizować - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Spór, który jest wokół tej sprawy jest sporem politycznym, dotyczącym również różnych interpretacji. Wokół tego się różnimy i spieramy. Nie ma żadnej wątpliwości, że Polska jest państwem prawa i polskie prawo musi być przestrzegane. Te oklaski były oklaskami całej sali - powiedział polityk PiS.

W piątek w Poznaniu zorganizowano uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i początków polskiej państwowości. Na posiedzeniu zorganizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, oprócz parlamentarzystów gościli też: prezydent Andrzej Duda z małżonką, ministrowie z premier Beatą Szydło na czele oraz członkowie Konferencji Episkopatu Polski i zaproszone osoby z kraju i zagranicy.

dtextws

Podziel się opinią

Share
dtextws
dtextws
Więcej tematów