Trwa ładowanie...
dbp9k2x

Jacek Sasin o Marianie Banasiu: PiS nie podejmie "dalszych kroków legislacyjnych"

Wszystko wskazuje na to, że Marian Banaś nie straci szybko stanowiska szefa Najwyższej Izby Kontroli. Jak przyznaje wicepremier Jacek Sasin, PiS nie podejmie "dalszych kroków legislacyjnych".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin
Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin (Agencja Gazeta)
dbp9k2x

Wicepremier Jacek Sasin był gościem RMF FM. Był pytany m.in. o szefa NIK Mariana Banasia. Po ujawnieniu afery z oświadczeniem majątkowym Banasia oraz jego kamienicy, pojawiła się dyskusja o odwołaniu prezesa NIK.

- My sami konstytucji nie zmienimy. Efekt jest taki, że tej możliwości prawnej odwołania Mariana Banasia z funkcji dzisiaj - poza jego wolą - nie ma - przyznaje Sasin na antenie RMF FM. Dodaje, że PiS ws. Banasia nie podejmie "dalszych kroków legislacyjnych".

- Próba legislacyjna musiałaby się tak, czy inaczej skończyć zmianą konstytucji, a Prawo i Sprawiedliwość nie dysponuje większością konstytucyjną w Sejmie - zauważa wicepremier.

dbp9k2x

Zobacz też: Mija rok od tragicznej śmierci jej męża. Wywiad WP z Magdaleną Adamowicz

Przypomnijmy: ponad miesiąc temu premier Mateusz Morawiecki zapowiadał odejście Banasia. - Myślę, że pan prezes NIK, Marian Banaś poda się do dymisji. Jeżeli tak się nie stanie, to mamy również - można powiedzieć - plan B - mówił Morawiecki, nie zdradzając szczegółów wspomnianego planu.

dbp9k2x

Afera ws. Mariana Banasia. Szef NIK i tajemnicza kamienica

O Marianie Banasiu zrobiło się głośno po emisji reportażu "Superwizjera" na antenie TVN24. Dziennikarze ujawnili, że w krakowskiej kamienicy należącej do szefa NIK znajduje się "hotel na godziny" kierowany przez osoby z krakowskiego półświatka.

Wątpliwości budziło również jego oświadczenie majątkowe, które było sprawdzane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Po półrocznej kontroli majątku Banasia, CBA postawiła szefowi NIK zarzuty: składania nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenia faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowania źródła dochodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbp9k2x

Podziel się opinią

Share
dbp9k2x
dbp9k2x
Więcej tematów