Trwa ładowanie...

Jacek Protasiewicz: objęcie władzy przez PiS to nowa "wojna domowa" w Polsce

Objęcie władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość oznaczać będzie nową "wojnę domową" - mówi szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". - Obawiam się powrotu do władzy Jarosława Kaczyńskiego - podkreśla.

Share
Jacek Protasiewicz: objęcie władzy przez PiS to nowa "wojna domowa" w Polsce
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d4zyrks

Polityk PO obawia się, że ważnym motywem podejmowania decyzji przez Kaczyńskiego będzie chęć zemsty na tych, którzy - w jego przekonaniu - uczestniczyli w zamachu smoleńskim. - Mam więcej niż przekonanie, że zamachu nie było. Katastrofa smoleńska była wynikiem splotu nieszczęśliwych przypadków. Jednak Jarosław Kaczyński jest przekonany, że działania były celowe, co wróży nową "wojnę domową" - przewiduje w wywiadzie Protasiewicz.

Polityk jest również przekonany, że za rządów prezesa PiS Polska znajdzie się w gronie państw hamujących integrację europejską.

d4zyrks

Tymczasem, to dla Wielkiej Brytanii taki wybór jest kwestią taktyczną, a dla nas strategiczną. Byłby to niebezpieczny błąd, bo ryzykowalibyśmy pozostanie sam na sam z sąsiadem o nieskrywanych ambicjach imperialnych - mówi Protasiewicz.

Kolejny powód obaw Protasiewicza, to poglądy Kaczyńskiego na gospodarkę. - On nie złoży deklaracji, że jesteśmy zainteresowani wejściem do strefy euro. Zapowiada, że w ewentualnym referendum PiS będzie przeciw przyjęciu eurowaluty. Kaczyński wierzy w wyższość własności państwowej, a w prywatnym biznesie dostrzega głównie przestępców i nieuczciwe transakcje. Jego rządy nie będą dobrym czasem dla polskich przedsiębiorców - ostrzega poseł PO.

d4zyrks

Podziel się opinią

Share
d4zyrks
d4zyrks
Więcej tematów