Trwa ładowanie...
d1b6gls

Jacek Kozłowski dołącza do Szymona Hołowni. Kolejny polityk w partii Polska 2050

Jacek Kozłowski został wiceprzewodniczącym partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Były polityk PO podkreśla jednak, że to rozwiązanie techniczne i tymczasowe. "Ta decyzja dojrzewała od dawna" - tłumaczy były wojewoda mazowiecki.
Share
Jacek Kozłowski wyrzucony z PO za krytykę. Dołącza do partii Polska 2050 Szymona Hołowni
Jacek Kozłowski wyrzucony z PO za krytykę. Dołącza do partii Polska 2050 Szymona HołowniŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d1b6gls

Jacek Kozłowski został we wtorek członkiem założycielem partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Ma pełnić funkcję wiceprzewodniczącego. Polityk zaznacza jednak we wpisie w mediach społecznościowych, że to rozwiązanie techniczne i tymczasowe. Celem ma być zorganizowanie nowej struktury politycznej i przekazanie zarządu nowym, wybranym zgodnie ze statutem władzom.

Kozłowski podkreśla, że ta decyzja dojrzewała w nim od dawna. Podczas kampanii w wyborach prezydenckich 2020 pomagał Hołowni przygotowując dla niego różne opinie i ekspertyzy. Współpraca była kontynuowana po zakończeniu kampanii. Były wojewoda mazowiecki ma być wsparciem organizacyjnym dla powstającej partii Szymona Hołowni.

Przeczytaj: Strajk kobiet. Szymon Hołownia: "Kaczyński zapędzony w kozi róg"

d1b6gls

Jacek Kozłowski wyrzucony z PO za krytykę. Dołącza do partii Polska 2050 Szymona Hołowni

Wcześniej Kozłowski był członkiem PO. Podkreśla jednak, że wyczerpała się zdolność tego ugrupowania do spowodowania zmiany politycznej. Polityk przyznaje, że swoje obawy w tej kwestii wyrażał przed wyborami w 2015 r. Następnie krytykował - występujące jego zdaniem w PO - nepotyzm, ustawianie wyborów, zanik debaty wewnętrznej i intelektualnej pracy w Platformie Obywatelskiej, za co został dyscyplinarnie wyrzucony.

"Jestem przekonany, że ruch, który powstaje wokół Szymona Hołowni przybliża nas do głębokiej zmiany, jakiej potrzebuje po trzydziestu latach od transformacji polska polityka" - pisze Kozłowski. Zaznacza, że Polska 2050 prezentuje bliskie mu wartości. Były wojewoda podkreśla, że chce "dzielić się z młodszymi swoim doświadczeniem po to, by doprowadzić do jak najszybszej zmiany w Polsce".

Przeczytaj również:Sondaż IBRiS. PiS wciąż z największym poparciem, zyskuje ruch Hołowni

d1b6gls

Zobacz też: PiS straci większość? Piotr Zgorzelski o tajemniczych "inicjatywach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b6gls

Podziel się opinią

Share
d1b6gls
d1b6gls
Więcej tematów