Trwa ładowanie...
d2wt4q5

Sondaż IBRiS. PiS wciąż z największym poparciem, zyskuje ruch Hołowni

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się dzisiaj, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż może liczyć na największe poparcie. Z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu wynika, że na podium znalazłyby się też Koalicja Obywatelska i ruch Szymona Hołowni Polska 2050.
Share
Sondaż IBRiS. PiS wciąż z największym poparciem, zyskuje ruch Hołowni
Sondaż IBRiS. PiS wciąż z największym poparciem, zyskuje ruch HołowniŹródło: PAP
d2wt4q5

Chęć udziału w wyborach parlamentarnych na obecną chwilę deklaruje łącznie 43 proc. ankietowanych. 27,2 proc pytanych stwierdziło, że na pewno poszłoby zagłosować. 15,8 proc. respondentów odpowiedziało "raczej tak" - wynika z sondażu IBRiS na zlecenie portalu onet.pl.

Największe poparcie wśród wyborców nadal posiada PiS. Swój głos na ugrupowanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego chciałoby oddać 37 proc. badanych. Ponad 10 punktów proc. do lidera traci Koalicja Obywatelska, która mogłaby liczyć na 26,8 proc. poparcia, gdyby wybory parlamentarne odbyły się już teraz.

Trzecie na podium jest z kolei ugrupowanie Szymona Hołowni. Chęć oddania głosu na Polskę 2050 wyraża 8,7 proc. ankietowanych.

d2wt4q5

Zobacz też: Najnowszy sondaż IBRiS dla WP. Mocny spadek PiS. Karczewski wskazał powód

Do Sejmu weszłaby również Lewica, na którą głosować chce 7,5 proc. przebadanych Polaków. Próg wyborczy przekroczyłaby też Konfederacja - partia może liczyć na 7,2 proc. poparcia. Do parlamentu nie weszłoby PSL. Na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza głosować chce tylko 3,8 proc. respondentów.

Sondaż IBRiS dla WP. PiS traci większość

Sondaż partyjny IBRiS w ostatnią niedzielę opublikowała też Wirtualna Polska. Wynika z niego, że przewaga PiS w ciągu ostatnich dwóch tygodni mocno stopniała. Jeszcze przed kilkunastoma dniami partia Jarosława Kaczyńskiego mogła liczyć na głosy 41,6 proc. ankietowanych.

Sondaż IBRiS dla Onetu został wykonany 20 października metodą telefonicznych i standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Przebadano 1100 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wt4q5

Podziel się opinią

Share
d2wt4q5
d2wt4q5
Więcej tematów