Trwa ładowanie...
d3nq9ii

Jacek Czaputowicz ostro o marszałku Senatu. "Przekroczył kompetencje"

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz odniósł się do wizyty przedstawicieli Komisji Weneckiej, których zaprosił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zdaniem szefa MSZ, Grodzki postąpił niewłaściwie.
Share
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczŹródło: East News
d3nq9ii

- Z Komisją Wenecką się nie spotkaliśmy. Nie została ona zaproszona przez Polskę. W polityce zagranicznej marszałek Senatu nie jest upoważniony do reprezentowania kraju. Uważam, że pan marszałek przekracza swoje kompetencje, to budzi mój głęboki niepokój. My trzymamy się litery prawa - oświadczył Czaputowicz na antenie TVN24.

Minister spraw zagranicznych stwierdził również, że pozycja Komisji Weneckiej uległa znacznemu osłabieniu. - Nasze doświadczenia wskazują, że Komisja Wenecka straciła autorytet przez swoje decyzje. Jej niedawne wskazania nie zostały wzięte pod uwagę przez KE. Jej autorytet nie jest wysoki - przekonywał.

d3nq9ii

Jacek Czaputowicz o wizycie Donalda Trumpa

Prowadzący rozmowę Grzegorz Kajdanowicz zapytał ministra o Donalda Trumpa, który przełożył zapowiedzianą wizytę w Polsce. Ostateczna wersja zakładała, że prezydent USA przybędzie do naszego kraju "tak szybko, jak to możliwe". Mimo upływu tygodni próżno szukać wiążącej deklaracji Trumpa.

- Donald Trump przełożył swoją wizytę, ale cieszę się, że doszło do spotkania z prezydentem Polski w USA. Najważniejsze są skutki, czyli m.in. zniesienie wiz czy podpisanie porozumienia o współpracy - zaznaczył Czaputowicz. - Nie chcemy ponaglać Trumpa, czy łapać go za słowa. W tej chwili ma wystarczająco dużo problemów - dodał.

d3nq9ii

Źródło: TVN24

Zobacz też: Katastrofa ukraińskiego samolotu. Zobacz nagranie z radaru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nq9ii

Podziel się opinią

Share
d3nq9ii
d3nq9ii
Więcej tematów