Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Izraelski atak na dom w Strefie Gazy. Mieszkańcy mieli minutę na ewakuację - wideo

Film nagrany przez bojowników palestyńskiego Hamasu pokazuje kontrowersyjną taktykę stosowaną przez izraelskie wojsko, która teoretycznie ma pomóc w uniknięciu ofiar wśród cywilów. Widać na nim budynek, który zostaje trafiony w dach małym granatem moździerzowym. Ma to być ostrzeżenie dla mieszkańców przed mającym nastąpić za chwilę nalotem. Cywile mają tylko 60 sekund na opuszczenie budynku. Chwilę później dom eksploduje trafiony o wiele silniejszym ładunkiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Izraelskie wojsko czasem również dzwoni do palestyńskich domów przed planowanym atakiem, informując, że za kilka minut rozpocznie się ostrzał.

Czytaj również: Życie pod ostrzałem - dramatyczne relacje dla WP.PL z Bliskiego Wschodu.

Podczas trwającej od tygodnia ofensywy izraelskie siły powietrzne dokonały ponad 1200 ataków na Strefę Gazy, w których śmierć poniosło ponad 160 Palestyńczyków, a kilkuset zostało rannych.

Z kolei Hamas wystrzelił od zeszłego wtorku prawie tysiąc pocisków rakietowych w stronę Izraela, nie powodując jednak ofiar śmiertelnych. Wiele z tych pocisków przechwycił i zniszczył izraelski system obrony przeciwrakietowej znany jako Żelazna Kopuła.

Źródła: CNN Newsource/x-news, PAP.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów