Trwa ładowanie...

Izrael zaniepokojony działaniem Polski. "To nie jest sposób na walkę z antysemityzmem"

MSZ Izraela jest niezadowolone z ataków na Rafała Pankowskiego, szefa antyrasistowskiego i antyksenofobicznego stowarzyszenia "Nigdy Więcej" - twierdzi eurodeputowany Emmanuel Nahshon. Pankowski podawał przykłady antysemickiej retoryki towarzyszącej nowelizacji ustawy o IPN.

Share
Izrael zaniepokojony działaniem Polski. "To nie jest sposób na walkę z antysemityzmem"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Albert Zawada
d17t1aw

Rafał Pankowski wygłosił w zeszłym tygodniu w Jerozolimie przemówienie na Światowym Forum Zwalczania Antysemityzmu. Andrzej Pawluszek, doradca Matusza Morawieckiego na Twitterze napisał, że działacz zaatakował swój kraj. Od tego czasu Pankowski dostaje w internetowych komentarzach i jest określany jako zdrajca - podaje apnews.com

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela jest bardzo zaniepokojone atakami antysemickimi na Rafała w Polsce. To nie jest sposób na walkę z antysemityzmem. Czy to w Polsce czy gdziekolwiek indziej! - stwierdził eurodeputowany Emmanuel Nahshon.

d17t1aw

Pawluszek broni się, że jego tweet był wysłany z prywatnego konta oraz nie odpowiada za komentarze "innych antysemitów z internetu". - Nie atakowałem Pankowskiego. Zwróciłem uwagę, że złożył tak silne oświadczenie nie podając żadnych statystyk - powiedział Pawluszek.

Zobacz także: Polska w czołówce niechlubnego rankingu

- Aby walczyć z antysemityzmem, musimy przeprowadzić szczerą i otwartą debatę na ten temat. Jako polski patriota sądzę, że antysemityzm powinien zostać wyrzucony. Nie atakowałem Polski. Broniłem ważnej części polskiego dziedzictwa wielokulturowego - uważa Pankowski.

Źródło: apnews.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17t1aw

Podziel się opinią

Share
d17t1aw
d17t1aw
Więcej tematów