Trwa ładowanie...
ds9k6nu

Izabela Kiszka-Hoflik p.o. dyrektora PISF. Zastąpiła Magdalenę Srokę

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Izabeli Kiszce-Hoflik. Zastąpiła ona Magdalenę Srokę, która została odwołana w atmosferze skandalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PISF ma nowego szefa
PISF ma nowego szefa (PISF, Fot: Marcin Kułakowski)
ds9k6nu

Izabela Kiszka-Hoflik związana jest z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej od 2005 roku. Od marca 2016 r. pełniła funkcję pełnomocnika dyrektora PISF, kierując Działem Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych. Wcześniej była pełnomocnikiem dyrektora PISF ds. Współpracy Międzynarodowej.

Wcześniej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

ds9k6nu

Magdalena Sroka odwołana. Chodzi o list

"Działając na podstawie przepisów art. 14 ust. 6 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o kinematografii, po zasięgnięciu opinii Rady Programowej PISF, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej" - czytamy na stronie ministerstwa kultury.

Przyczyną odwołania dyrektor PISF z pełnionej funkcji jest "naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, Prezesa Stowarzyszenia Filmów Cyfrowych w USA. W oficjalnym piśmie wydanym przez PISF (PISF-080-14/2017), dyrektor Magdalena Sroka naraziła na szwank wizerunek Polski i polskich instytucji kultury na arenie międzynarodowej" - napisano w komunikacie.

Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

ds9k6nu

Podziel się opinią

Share

ds9k6nu

ds9k6nu
Więcej tematów