Izabela Katarzyna Mrzygłocka nie żyje. Żałoba w Koalicji Obywatelskiej
Zmarła Izabela Katarzyna Mrzygłocka. Posłanka KO z okręgu dolnośląskiego i wiceprzewodnicząca klubu miała 65 lat.
O śmierci posłanki poinformował w serwisie X klub Koalicji Obywatelskiej. Informację w rozmowie z WP potwierdziło też biuro prasowe KO.
"Po długiej chorobie odeszła Izabela Katarzyna Mrzygłocka, posłanka ziemi wałbrzyskiej V, VI, VII, VIII, IX i X kadencji, wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska, wieloletnia członkini Rady Ochrony Pracy, osoba o wielkim sercu, pełna energii i oddania sprawom publicznym. Jej odejście jest ogromną stratą dla nas. Niech spoczywa w pokoju" - czytamy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wideo z Gdańska. Kierowcy nie mieli pojęcia, co się stało
Smutne wiadomości przekazał również m.in. Michał Jaros, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.
"Z przykrością informuję, że w wieku 65 lat odeszła od nas nasza przyjaciółka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, posłanka X kadencji Sejmu, wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska i przewodnicząca Komisji Etyki Poselskiej" - przekazał na Facebooku.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak wspomina Mrzygłocką jako "wybitną specjalistkę w zakresie prawa pracy"
"Od wielu kadencji osoba, która była jednym z filarów klubu parlamentarnego. Świetna, mądra Rozmówczyni w naszych niezliczonych wspólnych podróżach poselskich i na tradycyjnych kawach u Niej w domu. Szanowana wśród wyborców, szczególnie wśród wałbrzyskiej braci górniczej. Cześć Jej Pamięci!" - napisał w serwisie X.
Poseł KO Dariusz Joński dodał, że "będzie jej bardzo brakowało".
"Bardzo smutna wiadomość od samego rana. Odeszła posłanka KO Katarzyna Izabela Mrzygłocka. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało…" - napisał w serwisie X.
Nie żyje Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Mrzygłocka, zanim została posłanką działała jako społecznik, samorządowiec i wicedyrektor urzędu pracy.
Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz podyplomowe Studium Prawa Europejskiego. W działalność polityczną zaczęła angażować się w 1998 r., pracując jako radna miejska w Wałbrzychu.
Była także zastępcą przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej oraz zastępcą przewodniczącego Rady Społecznej Specjalistycznego Szpitala im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. W latach 1994 – 2004 była członkinią Unii Wolności. W Platformie Obywatelskiej działała od roku 2004, a w ławach sejmowych zasiadała od 2005 r.
Czytaj też: