Trwa ładowanie...
d3pki4r

Ivanka Trump szefową Banku Światowego? Donald Trump rozważa przedstawienie jej kandydatury

Ivanka Trump, córka prezydenta USA Donalda Trumpa, może zostać szefową Banku Światowego. O jej kandydaturze pisze „Financial Times”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ivanka Trump może zostać prezesem Banku Światowego.
Ivanka Trump może zostać prezesem Banku Światowego. (East News, Fot: AP)
d3pki4r

Ivanka Trump – prezydencka córka

Ivanka Trump jest córką Donalda Trumpa. Od 2017 roku pełni funkcję doradcy prezydenta USA. Wcześniej Ivanka Trump piastowała stanowisko wiceprezesa ds. przejęć w Trump Organization. Do 2018 roku prowadziła również własną firmę odzieżową. Córka Donalda Trumpa zdobyła bogate doświadczenie w dyplomacji. Ivanka Trump pełniła już funkcję sekretarza stanu (po dymisji Rexa Tillersona). W 2017 roku wystąpiła w imieniu ojca podczas szczytu G20 w Hamburgu.

Ivanka Trump – konkurencja

Ivanka Trump w wyścigu do ewentualnej nominacji na kandydata USA na stanowisko szefa Banku Światowego ma jednak sporą konkurencję. Najgroźniejszą rywalką wydaje się być Nikki Haley – była ambasador USA przy ONZ. Nikki Haley może się cieszyć ogromną popularnością w USA, szczególnie w południowych regionach kraju. Swoją sławę zawdzięcza sprowadzeniu wielu inwestorów, dzięki którym powstały nowe miejsca pracy.

d3pki4r

Czym jest Bank Światowy?

Bank Światowy powstał w 1944 roku. Wówczas jego zadaniem było finansowe wspieranie odbudowy państw zniszczonych podczas II wojny światowej, a także pomoc w rozwoju krajów Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Współcześnie Bank Światowy udziela niskoprocentowych i długoterminowych pożyczek 188 krajom członkowskim. W historii jego istnienia szefem zawsze był przedstawiciel USA.

d3pki4r

Podziel się opinią

Share

d3pki4r

d3pki4r
Więcej tematów