Trwa ładowanie...
d2y55x7

Islamiści przywiązali niemowlę do ładunku wybuchowego i zdetonowali

Przewodniczący irackiego komitetu ds. bezpieczeństwa w północnym Bagdadzie poinformował, że dżihadyści zdetonowali ładunek wybuchowy, do którego wcześniej przywiązali niemowlę. Okrutna zbrodnia była częścią "ćwiczeń" terrorystów z Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iraccy żołnierze w mieście Amerli na północ od Bagdadu. Demonstracja ma pokazać ich determinację w walce o obronę miasta przed atakami członków Państwa Islamskiego
Iraccy żołnierze w mieście Amerli na północ od Bagdadu. Demonstracja ma pokazać ich determinację w walce o obronę miasta przed atakami członków Państwa Islamskiego (PAP/EPA, Fot: ALI MOHAMMED)
d2y55x7

Do zbrodni doszło 10 lipca w prowincji Diyala na północy Bagdadu.

Szef irackiego komitetu ds. bezpieczeństwa Sadiq el-Husseinim mówił, że ładunek został zdetonowany zdalnie. Według niego dżihadyści ćwiczyli w ten sposób podkładanie ładunków pułapek. - Ich zbrodnie są nieobliczalne. Wysadzenie dziecka jest najlepszym dowodem na to, jakim zagrożeniem dla naszego państwa jest ideologia Państwa Islamskiego - stwierdził.

Według irackich źródeł, zabite niemowlę było dzieckiem mężczyzny, który został wcześniej zamordowany za zabicie kilku dżihadystów. Nie wiadomo, co stało się z matką niemowlęcia.

d2y55x7

Podziel się opinią

Share
d2y55x7
d2y55x7
Więcej tematów