Trwa ładowanie...

IS grozi atakami Wielkiej Brytanii

• Islamiści z IS grożą atakami w Wielkiej Brytanii
• Film z prawdopodobną egzekucją "brytyjskich szpiegów"
• Do brytyjskiego premiera: "Tylko idiota odważyłby się prowadzić wojnę przeciw krainie, gdzie króluje prawo Allaha"

Share
IS grozi atakami Wielkiej Brytanii
Źródło: Twitter
d3yto8c

Islamiści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali film, w którym pokazują egzekucję 5 mężczyzn nazywanych przez dżihadystów brytyjskimi szpiegami oraz grożą atakami w Wielkiej Brytanii - poinformował w niedzielę portal BBC.

W 10-minutowym filmie zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku mówi po angielsku, że ma wiadomość dla brytyjskiego premiera Davida Camerona. "Tylko idiota odważyłby się prowadzić wojnę przeciw krainie, gdzie króluje prawo Allaha" i gdzie ludzie są chronieni sprawiedliwością oraz prawem szariatu. Nazywa Camerona "idiotą", który wierzy, że za pomocą "kilku samolotów" jest w stanie pokonać "potężne Państwo Islamskie" w Syrii i Iraku.

d3yto8c

W końcowej części filmu słychać wystrzały sugerujące, że pięciu mężczyzn, określanych w filmie jako brytyjscy szpiedzy, zostało zabitych; autentyczność strzałów nie została jeszcze potwierdzona - podała agencja EFE.

MSZ Wielkiej Brytanii poinformowało, że jest w trakcie analizowania zawartości filmu.

Na początku grudnia brytyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty na cele IS w Syrii. Od ponad roku Wielka Brytania bierze udział w nalotach na dżihadystów z IS w Iraku.

d3yto8c

Podziel się opinią

Share
d3yto8c
d3yto8c
Więcej tematów