Trwa ładowanie...
d3n74wg

Irlandia: 15 księży winnych molestowania

Irlandia z niecierpliwością czeka na raport dublińskiej archidiecezjalnej komisji śledczej badającej aferę dotyczącą wykorzystywania dzieci przez księży. Raport ma być przedstawiony ministrowi sprawiedliwości. Wymienia z nazwiska 15 księży winnych molestowania. Jedenaście osób zostało już skazanych, wobec pozostałych trwa postępowanie.

Share
d3n74wg

Komisja powstała w marcu 2006 roku i badała przypadki seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży archidiecezji w okresie od 1 stycznia 1975 r. do 30 kwietnia 2004 r. Raport przede wszystkim skupia się na niechlubnej roli biskupów, którzy nie reagowali odpowiednio na doniesienia o seksualnym wykorzystywaniu chroniąc sprawców i przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia ilości ich ofiar.

Raport zostanie zapewne przekazany przez ministra sprawiedliwości Prokuratorowi Generalnemu Paulowi Gallagherowi, pomimo tego, że wobec trzech w nim wymienionym osób toczą się procesy. Upublicznienie raportu nastąpić może z pominięciem nazwisk osób podejrzanych o których winie jeszcze nie wypowiedział się sąd.

Z 19 biskupów, którym raport zarzuca ochronę sprawców siedmiu już nie żyje. Komisja zidentyfikowała 450 ofiar.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3n74wg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n74wg
d3n74wg
Więcej tematów