Trwa ładowanie...
d4a6e61
d4a6e61

Ireneusz Jabłoński

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Pilawa Górna

Zdjęcie

Ireneusz Jabłoński urodził się 27 lipca 1961 roku w Pilawie Górnej koło Wałbrzycha. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończył studia na Politechnice Łódzkiej oraz w Szkole Głównej Handlowej.

Jego pierwsze kroki na ścieżce zawodowej prowadziły przez łódzkie przedsiębiorstwa (był szefem zespołu ds. bazy hotelowej, dyrektorem spółki Cervus, kierownikiem sprzedaży i marketingu). Założył również własną firmę zajmującą się doradztwem gospodarczym. Od drugiej połowy lat 90. obejmował stanowiska prezesa, wiceprezesa i dyrektora w kilku bankach, m.in. PKO, Banku Pocztowym, BRE Banku (obecnie funkcjonującym pod nazwą mBank).

Ireneusz Jabłoński karierę polityczną rozpoczynał w Unii Polityki Realnej. W 1994 roku powołał do istnienia Stowarzyszenie Przyjaciół Łowicza i Ziemi Łowickiej "Resursa Obywatelska". Kilka miesięcy później został wybrany na burmistrza Łowicza. W roku 2015 powołano go na stanowisko wiceprezydenta Łodzi ds. restrukturyzacji i zarządzania majątkiem miasta. Po dwóch latach pojawiła się informacja, że Ireneusz Jabłoński był współpracownikiem wywiadu PRL, w związku z czym podał się do dymisji.

Łódzki polityk bezskutecznie kandydował w 2018 roku do sejmiku wojewódzkiego, a następnie został zgłoszony jako jeden z czołowych kandydatów na liście partii Kukiz'15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019.

d4a6e61
d4a6e61
d4a6e61
Więcej tematów
d4a6e61