Trwa ładowanie...
d17tfc5

Intronizacja Jezusa Chrystysa na Króla Polski. Petycje zalały samorządy

Katolicka adwokatka rozesłała samorządom w całej Polsce petycję ws. intronizacji Jezusa na króla Polski. - Mamy Królową Polski Maryję, mamy Królową Wszechświata Maryję, a nie mamy Jezusa Chrystusa na Króla Polski – wyjaśnia autorka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uroczystości przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Łagiewnikach
Uroczystości przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Łagiewnikach (East News, Fot: Kuba Wlodek/REPORTER)
d17tfc5

Renata Sutor z Rabki-Zdroju sama przedstawia się jako katolicka adwokatka. Stworzyła petycję ws. pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Jak argumentuje, "mamy w Polsce Królową Maryję, ale Króla wciąż brakuje".

Apel rozesłała 6 grudnia ubiegłego roku do ponad 2 tys. samorządów w całej Polsce. - Jesteśmy krajem katolickim, dlatego ją napisałam - powiedziała w rozmowie z naTemat.

"Ludzie piszą - musimy dać odpowiedź"

Samorządy musiały się nią zająć, jak każdym zgłoszeniem od obywatela. Radni wielu gmin zajęli się już petycją. Tak było w Pile, gdzie nie została ona przyjęta, o czym informowały lokalne media. Na Facebooku "Życia Piły" ktoś zauważył: "Co chwila podwyżki czynszu, wywozu śmieci, wody itp. a oni duperelami się zajmują". Odpowiedziała mu jedna z radnych. "Bo ludzie piszą takie petycje – a my musimy dać odpowiedź... mi też szkoda na to czasu" - napisała.

"Co jest grane?"

Pod koniec stycznia petycją zajęły się m.in. Głuchołazy. "Wiele osób z naszego miasta po zapoznaniu się z petycją otwiera usta ze zdziwienia, nie dowierzając własnym oczom!!! Czy takim dokumentem powinny zajmować się samorządy miast? Mieszkańcy pytają, co jest grane? W co dał się wpuścić burmistrz i Rada?" - pisał portal Głuchołazy To My.

d17tfc5

Mecenas Sutor mailem dostała 1500 odpowiedzi z całej Polski. - 99 proc. samorządów jest na "nie" - przyznała adwokatka. Ale negatywne reakcje i komentarze jej nie rażą. Jest jednak rozczarowana. – W sprawie intronizacji wszyscy powinniśmy być zjednoczeni. Oczywiście biorę pod uwagę, że nie wszyscy są wierzący. Ale jesteśmy krajem katolickim – powiedziała Sutor.

CZYTAJ TEŻ: Rycerze Chrystusa Króla na manowcach Kościoła - jest ich kilka tysięcy

Źródło: naTemat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17tfc5

Podziel się opinią

Share

d17tfc5

d17tfc5
Więcej tematów