Trwa ładowanie...

Internauci wyśmiali okładkę. "Samozwańczy korespondent wojenny"

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci Prawdy” wywiadu braciom Karnowskim udzielił polski reporter wojenny Witold Gadowski. Jednak uwagę czujnych internautów przyciągnął nie artykuł, a okładka tygodnika.

Internauci wyśmiali okładkę. "Samozwańczy korespondent wojenny"Źródło: Sieci Prawdy, fot: Sieci Prawdy
d3e56rc
d3e56rc

Postać dziennikarza występuje na tle syryjskich ruin.

"Witek nigdy nie postawił swojej stopy w Syrii"

Jeden z internautów Matthew Tyrmand, syn pisarza i publicysty Leopolda Tyrmanda, znany konserwatysta, nie pozostawił suchej nitki na Gadowskim.

Na swoim profilu społecznościowym umieścił post, w którym wyśmiewa okładkę najnowszego numeru tygodnia. Wytyka, że tło zdjęcia, na którym wystąpił reporter, zostało pobrane ze specjalnej strony internetowej. Tyrmand pisze między innymi, że "Witek nigdy nie postawił swojej stopy w Syrii" i ostro krytykuje posługiwanie się zdjęciami z rejonów dotkniętych wojną.

d3e56rc

Konserwatysta wyśmiewa również kompetencje dziennikarza nazywając go "samozwańczym korespondentem wojennym".

ZOBACZ TAKŻE: Postępy koalicji w walce z ISIS

Wśród internautów zdania są podzielone

Pod postem Tyrmanda, wśród krytyków są także obrońcy korespondenta. Wskazują, że za okładkę odpowiada wydawca, który ją zaprojektował, a nie sam Gadowski. Odpowiadają również na zarzuty dotyczące zasług dziennikarza. "Redaktor Gadowski odwiedził wiele krajów Bliskiego Wschodu gdzie wielokrotnie zmierzył się z naprawdę niebezpiecznymi sytuacjami. Zrealizował liczne reportaże o tematach szczególnie narażających osobę autora- takich jak: handel organami, międzynarodowy terroryzm, handel bronią i wiele innych".

d3e56rc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e56rc
Więcej tematów