Trwa ładowanie...

Internauci poprzez #MuremZaOwsiakiem proszą Jurka Owsiaka o dalszą walkę dla WOŚP

#MuremZaOwsiakiem to inicjatywa internautów, której celem jest wsparcie Jerzego Owsiaka, a także powstrzymanie go od odejścia ze stanowiska Prezesa WOŚP. Każdego dnia do inicjatywy przyłączają się dziesiątki ludzi, którzy pod hasztagiem #MuremZaOwsiakiem wyrażają słowa podziwu dla dzieła tworzonego przez byłego Prezesa WOŚP.

Share
Internauci poprzez #MuremZaOwsiakiem proszą Jurka Owsiaka o dalszą walkę dla WOŚP
Źródło: East News, fot: Artur Zawadzki/REPORTER
d277dwl

#MuremZaOwsiakiem stoi wielu Polaków

Akcja #MuremZaOwsiakiem rozpoczęło się w poniedziałek 14 stycznia, czyli tuż po konferencji prasowej, na której Jerzy Owsiak ogłosił, że jest głęboko dotknięty tragedią, do której doszło w Gdańsku, i właśnie dlatego postanawia zrezygnować z funkcji Prezesa Fundacji WOŚP. Internauci nie potrafili pogodzić się z rezygnacją Owsiaka. Pod hasztagiem #MuremZaOwsiakiem publikują słowa wsparcia dla Jerzego Owsiaka, a także proszą go o powrót na zajmowane stanowisko.

#MuremZaOwsiakiem na Twitterze i Facebooku

Hasztag #MuremZaOwsiakiem funkcjonuje głównie w mediach społecznościowych. Na Twitterze oraz Facebooku powstają dziesiątki tysięcy postów wspierających Jerzego Owsiaka. Internauci umieszczają również zdjęcia złamanego serca. Do powrotu Owsiaka namawiają również celebryci. Wszyscy jednym głosem proszą go o powrót i granie „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Zaznaczają również, że bez swojego dyrygenta orkiestra już nigdy nie zagra tak samo.

d277dwl

#MuremZaOwsiakiem – odpowiedź WOŚP

Na inicjatywę #MuremZaOwsiakiem odpowiedziała również Fundacja WOŚP. W oficjalnym oświadczeniu podziękowała internautom za zaangażowanie w #MuremZaOwsiakiem i ciepłe słowa przekazywane pod adresem Jerzego Owsiaka oraz Fundacji WOŚP. Jednak, mimo tak wielkiego wsparcia, organizowanych wiecy, marszów i różnego rodzaju innych wydarzeń Fundacja WOŚP prosi, aby skupić się na rodzinie oraz przyjaciołach śp. Pawła Adamowicza. - Największą tragedię przeżywają teraz bliscy ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza, jego rodzina, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy Gdańska. W tej chwili to oni najbardziej potrzebują wsparcia i to oni muszą poczuć, że w obliczu tego koszmaru nie są osamotnieni. My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku. Pozostańmy więc do momentu pożegnania ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracą na rzecz lepszej przyszłości – czytamy w treści oświadczenia Fundacji WOŚP.

d277dwl

Podziel się opinią

Share
d277dwl
d277dwl
Więcej tematów