Trwa ładowanie...
d3875bn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Internauci komentują wyniki głosowania nad wotum zaufania dla rządu

Za udzieleniem w środę wieczorem wotum zaufania rządowi Beaty Szydło głosowało 234 posłów PiS, czyli wszyscy członkowie tego klubu. Przeciw byli posłowie PO, Nowoczesnej i klubu Kukiz'15. Wstrzymali się posłowie PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauci komentują wyniki głosowania nad wotum zaufania dla rządu
(sejm.gov.pl)
d3875bn

Za wotum głosowało też dwóch posłów niezrzeszonych - Jan Klawiter (wybrany z list PiS) i Janusz Sanocki (wybrany z list Kukiz'15).

Przeciw byli prawie wszyscy posłowie PO (136). Wstrzymał się były minister zdrowia Marian Zembala, nie głosowali: Leszek Korzeniowski i Tomasz Tomczykiewicz.

W klubie Kukiz'15 wszyscy byli przeciw (41) z wyjątkiem Kornela Morawieckiego, który się wstrzymał od głosu i Rafała Wójcikowskiego, który nie głosował. To właśnie posłowie z tego ugrupowania wzbudzili największe zdziwienie głosując przeciwko wotum zaufania dla rządu Beaty Szydło. Na Twitterze posypały się liczne komentarze:

Doceniono za to posła Kornela Morawieckiego, który zagłosował inaczej niż całe jego ugrupowanie Kukiz'15 i zagłosował za przyjęciem wotum zaufania.

Wszyscy posłowie Nowoczesnej (28) byli przeciw wotum; wszyscy posłowie PSL (15) się wstrzymali, poza Piotrem Zgorzelskim, który nie wziął udziału w głosowaniu. Decyzja Ludowców nie pozostała bez echa.

Wstrzymał się też od głosu jedyny poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla.

Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 236 posłów, przeciw było 202. Wstrzymało się 18 posłów. Większość bezwzględna wynosiła 229.

d3875bn

Podziel się opinią

Share

d3875bn

d3875bn
Więcej tematów